X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kwarantanna w Niemczech dla Polaków. Nowe obostrzenia po przekroczeniu granicy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 08:31
W Niemczech od dziś Polska jest na liście krajów zaliczanych do obszarów zagrożenia koronawirusowego. Każdy, kto przekroczy polsko-niemiecką granicę, będzie musiał się poddać kwarantannie lub przedstawić negatywny wynik na koronawirusa.
Nowe obostrzenia po przekroczeniu granicy z Niemcami
Nowe obostrzenia po przekroczeniu granicy z NiemcamiFoto: PAP/Marcin Bielecki

szczepionka free shutt 1200 .jpg
Niemcy: pierwsze szczepionki na COVID-19 już w styczniu. Trafią najpierw do seniorów i medyków

Według informacji Federalnego Ministerstwa Zdrowia, część osób będzie zwolniona z obowiązku odbycia kwarantanny nawet przy braku ujemnego wyniku testu.

To między innymi pracownicy transgraniczni, którzy są zatrudnieni w Niemczech i przynajmniej raz w tygodniu powracają do Polski. Nowe obostrzenia nie dotyczą również osób, które przebywają w tak zwanym obszarze ryzyka do 24 godzin lub odwiedzają tam krewnych pierwszego stopnia.

Obszary ryzyka

Za obszary ryzyka uchodzą w Niemczech kraje lub regiony, w których w ciągu ostatnich siedmiu dni liczba nowych zakażeń koronawirusem przekroczy 50 na 100 tysięcy mieszkańców.

Wyłączeni z ograniczeń są ponadto wysokiej rangi dyplomaci i politycy, których czas pobytu w Niemczech nie przekracza 72 godzin. Z konieczności odbywania kwarantanny mogą być też zwolnione osoby, które powracają z Polski do innego państwa i mogą zaświadczyć, że najkrótsza trasa wiedzie przez Niemcy.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europa broni się przed pandemią. Zobacz, jakie ograniczenia wprowadzono

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 13:44
W związku z dużym wzrostem zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich dni w wielu państwach europejskich, w tym sąsiadujących z Polską, wprowadzono dodatkowe ograniczenia dla obywateli i działalności gospodarczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: pierwsze szczepionki na COVID-19 już w styczniu. Trafią najpierw do seniorów i medyków

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 16:08
"Pierwsze szczepionki na koronawirusa w Niemczech mają być dostępne już w styczniu 2021 roku" - podał niemiecki tygodnik "Der Spiegel". W publikacji powołano się na słowa ministra zdrowia Jensa Spahna, który dwa dni temu sam uzyskał dodatni wynik testu na koronawirusa.
rozwiń zwiń