X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Egzamin z solidarności międzypokoleniowej". Marlena Maląg o opiece nad seniorami w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 08:35
 - Musimy troszczyć się o seniorów, którzy są fundamentem naszych rodzin. Staramy się zadbać o wszystkich, którzy potrzebują naszego wsparcia, także o osoby słabsze i niepełnosprawne - mówiła w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny pracy i polityki społecznej.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: PR24/AK

Ministerstwo rodziny pracy i polityki społecznej zorganizowało kampanię informacyjną "Bezpieczny Senior", której celem jest przede wszystkim uwrażliwienie osób starszych i reszty społeczeństwa na stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

prof. Włodzimierz Gut 1200_b.jpg
Pomysły na obchodzenie obostrzeń. Prof. Gut: szukanie dziur w systemie skończy się retorsjami

Akcja zachęca również do międzypokoleniowej solidarności. Minister Marlena Maląg już wcześniej podkreślała, że choć rząd przeznaczył 20 miliardów złotych na pomoc najstarszym Polakom, bardzo ważne jest też współdziałanie ludzi.

Marlena Maląg wymieniała szereg aktywności podjętych w celu możliwie pełnego zabezpieczenia osób starszych przed skutkami pandemii i dodała, że od początków pandemii zdajemy egzamin z naszej solidarności międzypokoleniowej. - Działania rządu, jednostek samorządu terytorialnego, ośrodków pomocy społecznej, szeroko rozumianych wolontariatów, organizacji pozarządowych czy Wojsk Obrony Terytorialnej służą temu, by zapewnić bezpieczeństwo seniorom. Staramy się na bieżąco dostarczać niezbędne artykuły tym, którzy podjęli decyzję o pozostaniu w domu. Dla osób starszych, które chcą same wyjść po zakupy, wprowadziliśmy godziny dla seniorów w sklepach, tak by zapewnić im komfort i bezpieczeństwo - wymieniała.

- Apelujemy, by seniorzy, jeśli nie ma takiej potrzeby, nie wychodzili z domu, jest to bezpieczniejsze, w sytuacji, gdy pandemia przybiera na sile - zaznaczyła.

Posłuchaj
11:03 _PR24_AAC 2020_10_20-07-36-06.mp3 20.10.2020 Marlena Maląg (Polskie Radio 24 / 24 Pytania)

Minister zwracała także uwagę, że dla osób, które pozostały w domach, ważny jest kontakt, nie mogą być pozostawione same sobie i zachęcała do rozmów telefonicznych i łączności online. Przypominała także, że zajęcia zdalne prowadzą m.in. domy seniora.

Minister Marlena Maląg omawiała także zmiany, jakie planowane są w zasiłku macierzyńskim dla młodych matek.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Marlena Malag

Data emisji: 20.10.2020

Godzina emisji: 07.15

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Trzeba walczyć z koronaidiotyzmami i koronaprzestępcami". Dr Sutkowski o postawie wobec zagrożenia pandemicznego

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 22:06
- Osoby przestrzegające zasad stają się celem ataków. Jeżeli zwróci się uwagę nawet w sposób kulturalny i grzeczny, to spotka się to często z niegodną reakcją. Powinno być zero tolerancji wobec wykroczeń przeciwko zdrowiu publicznemu - powiedział dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miłość źródłem motywacji i siły". Prof. Michalski o relacjach rodzinnych w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 10:24
- Podstawową relacją w rodzinie jest miłość, która jest źródłem motywacji i siły - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Michalski, antropolog z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
rozwiń zwiń