X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Logiczny krok". Piotr Mazurek o powołaniu pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 17:15
- Prawo i Sprawiedliwość przeprowadziło już kilka historycznych działań, jeśli chodzi o wzmacnianie roli młodych ludzi w procesie stanowienia prawa, z oddaniem głosu młodzieży w sprawach związanych z przyszłością Polski - mówił w Polskim Radiu 24 minister Piotr Mazurek, podsekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej.
Audio
  • 17.10.2020 Piotr Mazurek (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Piotr Mazurek podczas konferencji prasowej nt. konkursu na pomnik Bitwy Warszawskiej 1920 roku, 5 bm. w Warszawie.
Piotr Mazurek podczas konferencji prasowej nt. konkursu na pomnik Bitwy Warszawskiej 1920 roku, 5 bm. w Warszawie.Foto: PAP/Piotr Nowak

Piotr Mazurek - współprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem i dotychczasowy szef gabinetu politycznego wiceprezesa Rady Ministrów - został decyzją premiera Mateusza Morawieckiego pełnomocnikiem rządu ds. polityki młodzieżowej.

moskal 1200 pap.jpg
Akcja Forum Młodych PiS na drugą falę pandemii. Moskal: musimy wrócić do solidarności społecznej

Pełnomocnik ma m.in. koordynować przygotowanie i wdrożenie "w oparciu o konsultacje przeprowadzone z szerokim kręgiem interesariuszy" dokumentu strategicznego dotyczącego działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Do jego zadań ma też należeć inicjowanie aktywności i współpraca z organami administracji rządowej, organami jednostek samorządu terytorialnego i organizacjami pozarządowymi w zakresie zwiększania zaangażowania młodzieży w życie publiczne.

Jak podkreślał Piotr Mazurek, powołanie pełnomocnika rządu ds. polityki młodzieżowej to kolejny logiczny krok rządu, a zadaniem pełnomocnika jest koordynacja działań na poziomie administracji rządowej, w tym procesu powstania nowego, strategicznego dokumentu państwa polskiego, dotyczącego polityki młodzieżowej. - Ludzie młodzi mają różnego rodzaju problemy, które dotyczą edukacji, kultury, aktywności na różnych polach obywatelskich. Polityka w tej sprawie powinna być przemyślana i skoordynowana, to  główny cel związany z działaniami podejmowanymi przez premiera Mateusza Morawieckiego, a do których mnie zaprosił - mówił gość audycji.

Posłuchaj
20:20 _PR24_AAC 2020_10_17-16-35-48.mp3 17.10.2020 Piotr Mazurek (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Piotr Mazurek, który jest także warszawskim radnym, komentował także działalność prezydenta Rafała Trzaskowskiego w samorządzie.-  Prezydent nie radzi sobie ze sprawami warszawskimi. Świadczy o tym fakt, że niezwykle mało czasu poświęca na sprawy warszawskie. Np. w sposób systemowy oprócz kilku wyjątków nie uczestniczy w sesjach Rady Miasta. To jest sytuacja bez precedensu że w sytuacji gdy mamy tak wiele problemów i spraw trudnych, takich jak sprawa awarii "Czajka", kwesto podwyżek, funkcjonowanie edukacji czy użytkowania wieczystego, prezydenta nie ma na sesjach - zauważył.

- Prezydent kompletnie nie orientuje się w tym, co dzieje się w Warszawie, nie czuje się gospodarzem Warszawy, widać że sprawy miasta i samorządu go męczą. Ma ambicje politykierskie, sięgające szerzej niż Polska, unijne, międzynarodowe, to są sprawy w jego kręgu zainteresowań, problemy warszawiaków są pozostawione same sobie - dodał radny. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Piotr Mazurek

Data emisji: 17.10.2020

Godzina emisji: 16.35

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co z ulicą Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Radny PiS: Rafał Trzaskowski nazywa go postacią kontrowersyjną

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 15:07
- Jedynymi radnymi, którzy chcą upamiętnić w Warszawie Lecha Kaczyńskiego, jest klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wręcz padło ze strony Rafała Trzaskowskiego sformułowanie, że dla większości radnych Platformy Obywatelskiej Lech Kaczyński jest postacią kontrowersyjną - mówił w Polskim Radiu 24 warszawski radny PiS Michał Szpądrowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inauguracja ruchu Trzaskowskiego. Reszczyński: nie ma tam pozytywnego programu, wciąż ta sama negacja

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 18:16
- Ten ruch ma wmontowany już na samym początku bardzo destrukcyjny mechanizm negujący istnienie tej części Polski i Polaków, którzy mają inną koncepcję. (...) Wciąż nie ma tam żadnego pozytywnego programu. Jest wciąż ta sama negacja - negowanie rządzących, ich decyzji - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta WOjciech Reszczyński komentując nowo powstały ruch społeczny Rafała Trzaskowskiego. Gośćmi audycji byli również Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku i Andrzej Rafał Potocki z "Sieci".
rozwiń zwiń