X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Prawo jest równe dla wszystkich". Piotr Nisztor o zatrzymaniu Ryszarda K. i Romana Giertycha

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 18:34
- Gdyby nie nazwiska osób, sprawę zaliczyłbym do kategorii kabaretu. Mam nadzieję, ze nagranie z czynności w domu pana Romana Giertycha zostanie ujawnione i te opowieści o otruciu itp. zostaną całkowicie zmiażdżone. Ta historia to hucpa, nikt nie rozmawia o meritum sprawy, czyli o zarzutach. - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
Roman Giertych
Roman GiertychFoto: PAP/Rafał Guz

Roman Giertych został zatrzymany przez CBA w czwartek. Adwokat zemdlał, gdy funkcjonariusze przeszukiwali jego dom i trafił na oddział neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego. Tam - według prokuratury - miał on symulować utratę świadomości.

Antoni Macierewicz 1200.JPG
Macierewicz: słabość Giertycha przyszła w momencie najbardziej mu potrzebnym

Po otrzymaniu informacji, że nie ma przeszkód, by wykonać czynności z jego udziałem prokuratorzy postawili mu jednak zarzuty przywłaszczenia środków spółki Polnord, wyrządzenia spółce szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. CBA w tej samej sprawie zatrzymało również znanego biznesmena Ryszarda K.

Posłuchaj
13:28 _PR24_AAC 2020_10_17-17-20-47.mp3 17.10.2020 Piotr Nisztor (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Piotr Nisztor zwracał uwagę, że ważniejsze od okoliczności zatrzymania są stawiane przez prokuraturę zarzuty. - Zaskakuje mnie mówienie, że skoro zatrzymano Ryszarda K. czy Romana Giertycha, to musza być mocne dowody. Prawo jest równe dla wszystkich, jeśli złamali prawo, powinni za to odpowiedzieć. Jestem przekonany że prokuratura posiada dowody, że doszło do przestępstwa, a skoro tak, to osoby na których ciążą zarzuty, będą się do nich odnosić merytorycznie, a na końcu zdecyduje o tym sąd.

- Mówimy o giełdowej spółce w którą inwestowali ludzie, i jak widać zostali oszukani. Z informacji wynika, że spółka została okradziona z 92 mln złotych. Te pieniądze zostały wprowadzone w sposób zatajony przed wszystkimi, którzy w nią inwestowali - podkreślał dziennikarz.

Czytaj także:

Prokuratura skierowała do sądu wnioski o areszt dla 5 z 12 zatrzymanych w sprawie wyprowadzenia 92 milionów złotych ze spółki Polnord. Wobec biznesmena Ryszarda K. śledczy chcą aresztu. Wobec Romana Giertycha zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 5 mln złotych, zakaz opuszczania kraju, dozór policji i zawieszenie w czynnościach adwokata. 

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie"

Data emisji: 17.10.2020

Godzina emisji: 17.20

 

Czytaj także

Zatrzymanie Romana Giertycha. Artur Wróblewski: służby muszą mieć bardzo silne dowody

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 11:34
- Jeśli służby prokuratora zdecydowały się na tak stanowcze działania wobec (Romana Giertycha), a wiadomo było, że media będą pisać, a media liberalne - że to jest męczennik - to znaczy, że muszą być bardzo silne dowody - mówił w Polskim Radiu 24 politolog z Uczelni Łazarskiego Artur Wróblewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Liczę na to, że sąd właściwie oceni tę sprawę". Wojciech Skurkiewicz o zatrzymaniu Romana Giertycha

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 12:19
- Zarzuty przywłaszczenia 92 milionów złotych są bardzo poważne. Oskarżonych jest kilka osób. Apeluję o wstrzemięźliwość w komentowaniu tej sprawy - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz (PiS). Sprawę zatrzymania Romana Giertycha skomentowali również Czesław Mroczek (PO), Marcin Kulasek (Lewica) i Stanisław Bukowiec (Porozumienie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czas by polskie państwo zaczęło rozliczać gangsterów". Rozpłochowski o zatrzymaniu Giertycha

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 13:45
- Mam nadzieję, że zatrzymanie mecenasa Romana Giertycha będzie początkiem realizacji programu Cela+ - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski. Gośćmi audycji byli też inni dawni opozycjoniści: Wojciech Borowik i Andrzej Michałowski.
rozwiń zwiń