X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Święto uznania dla nauczycielskiego trudu". Piotr Gliński o Dniu Edukacji Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 06:54
- Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności oświatowej - dzień, w którym cieszymy się ze wspólnego zdobywania nowych umiejętności i odczuwamy ducha wspólnoty - napisał wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński w liście z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: PAP/Paweł Supernak

- Obchodzimy dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej – święto uznania dla nauczycielskiego trudu i podziękowania pedagogom za całoroczną pracę i opiekę. Każdego roku dajemy wyraz wdzięczności za ich poświęcenie, cierpliwość i umiejętność przekazywania wiedzy. Dzień Edukacji Narodowej to także święto całej społeczności oświatowej – dzień, w którym cieszymy się ze wspólnego zdobywania nowych umiejętności i odczuwamy ducha wspólnoty, w której wykuwają się talenty i wzrastają przyjaźnie - napisał minister kultury w liście opublikowanym na stronie MKiDN.

pap men 1200.jpg
Dzień Edukacji Narodowej. Szef MEN wręczy nauczycielom odznaczenia i nagrody

Zauważył, że święto jest "naznaczone nowym wymiarem, który od kilku miesięcy zdominował życie społeczne nie tylko w Polsce". - Jest moim głębokim życzeniem, aby taki charakter święta – gdy musimy ograniczać zbiorowe uroczystości i szczególnie dbać o zachowanie wymogów, które wynikają z sanitarnych obostrzeń – już więcej nie musiał się powtórzyć. Nie przeszkodzi nam to jednak w pełni cieszyć się tym radosnym dniem - zaznaczył.

Podziękowania dla zaangażowanych w edukację w pandemii 

Gliński dodał, że realia ostatniego półrocza skłaniają go do "szczególnego podziękowania wszystkim uczestnikom procesu dydaktycznego w szkolnictwie artystycznym". - Z dnia na dzień wskoczyliśmy na nowe tory edukacji, starając się przy tym nie utracić nic ze skuteczności i efektywności kształcenia. Nauczyciele z pełną determinacją realizowali podstawy programowe, docierając do każdego ucznia wszelkimi możliwymi środkami komunikacji. Pedagodzy wraz z rodzicami i uczniami wypracowywali skuteczne formy i sposoby prowadzenia zajęć. Przeprowadziliśmy zdalnie klasyfikację na koniec ubiegłego roku szkolnego i rekrutację na rok obecny. Mimo oczywistych trudności powstały setki przedsięwzięć pozwalających na prezentację artystycznych dokonań uczniów - zwrócił uwagę szef resortu kultury.

Ocenił, że "sytuacja pandemiczna wyzwoliła potężne pokłady aktywności i kreatywności zarówno pedagogów, jak i ich wychowanków". - Nade wszystko udowodniliśmy, że nawet tak bezprecedensowa sytuacja nie spowodowała wstrzymania działalności szkół artystycznych. Przeciwnie – im było trudniej, tym bardziej przybywało nam woli i determinacji. Właśnie za tę niezłomność pragnę w dniu święta edukacji najgoręcej państwu podziękować - napisał Gliński.

szkoła covid 1200.jpg
Nauka w szkołach nie jest zagrożona. Premier: strategia, którą zaproponowało w sierpniu MEN, zdaje egzamin

"Duch twórczej aktywności"

- Musimy jednakże pamiętać, że pandemiczne zagrożenie nie zna świąt i wolnych dni. Moje dzisiejsze podziękowania są zatem również prośbą, abyśmy wszyscy w tej niezłomności wytrwali. Wspomagają nas uregulowania prawne, pozwalające szkołom na funkcjonowanie, a zarazem dające dyrektorom możliwość elastycznej i adekwatnej reakcji w razie pogorszenia sytuacji zdrowotnej w szkole. Proszę zatem o dalszą cierpliwość, wytrwałość i dokładność w działaniu – taką samą, jaką dotąd wszyscy się wykazaliśmy - dodał.

Życzył także wszystkim pedagogom "zdrowia i sił do codziennej pracy – niech będzie ona dla państwa źródłem satysfakcji i radości". - Uczniom i ich rodzicom życzę wielu artystycznych sukcesów. Niech wspólny duch twórczej aktywności nadal pozostanie znakiem polskiej edukacji artystycznej - zaapelował.

pg


Czytaj także

Wicepremier Gliński: polskie uczelnie artystyczne kuźniami kadr narodowej kultury

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 18:29
"Rozwój szkolnictwa artystycznego jest integralnie związany z sukcesem młodego pokolenia Polaków" - napisał w liście do władz i studentów uczelni artystycznych z okazji inauguracji nowego roku akademickiego 2020/2021 wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Projekt ustawy jest gotowy w kilku wersjach". Piotr Gliński o dekoncentracji mediów

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 20:58
- Ustawa dekoncentracyjna mediów musi być zgodna z polskim i europejskim prawem. Będziemy najprawdopodobniej realizowali tę ustawę i będziemy chcieli zgodnie z prawem zmieniać polski rynek medialny, który jest w rękach dużych kapitałów zagranicznych - zapowiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń