X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent na Ukrainie: potencjał naszej współpracy znacznie większy, niż był do tej pory wykorzystany

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 13:01
- Bez dobrze zorganizowanej infrastruktury nie da się budować efektywnej i wzajemnie korzystnej współpracy handlowej; do jej rozwoju przyczyni się modernizacja istniejących łańcuchów logistycznych oraz utworzenie nowych - powiedział w Odessie prezydent Andrzej Duda.
Prezydent RP Andrzej Duda i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas uroczystości otwarcia polsko-ukraińskiego forum logistyczno-transportowego oraz podpisania Memorandum Porozumienia między portami Gdańsk i Odessa.
Prezydent RP Andrzej Duda i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas uroczystości otwarcia polsko-ukraińskiego forum logistyczno-transportowego oraz podpisania Memorandum Porozumienia między portami Gdańsk i Odessa.Foto: PAP/Leszek Szymański

Polski prezydent we wtorek przed południem przybył do Odessy, gdzie podczas forum "Perspektywy współpracy Polski i Ukrainy: realizacja wspólnych inicjatyw i projektów w dziedzinie transportu i energetyki" w obecności prezydentów Polski i Ukrainy zostanie podpisane porozumienie o współpracy między portami w Gdańsku i Odessie.

mid-epa08737220 (1).jpg
Ukraińskie media: warto skorzystać z możliwości, jakie daje polepszenie stosunków z Polską

- Polska do współpracy z Ukrainą i rozwoju naszych więzi gospodarczych podchodzi bardzo poważnie, widzimy to jako wielkie zadanie na przyszłość, wielką perspektywę, która - mam nadzieję - przyniesie ogromne korzyści zarówno Rzeczypospolitej, (...) jak również Ukrainie - powiedział Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Wielki potencjał współpracy

Podkreślał w tym kontekście znaczenie infrastruktury - dróg, przejść granicznych, linii kolejowych czy portów. - Polska od lat przywiązuje dużą wagę do rozwoju sieci korytarzy transportowych. Za punkt wyjścia przyjęliśmy założenie, że bez dobrze zorganizowanej infrastruktury nie da się budować efektywnej i wzajemnie korzystnej współpracy handlowej - podkreślił Andrzej Duda.

Zwrócił uwagę, że w 2019 r. obroty handlowe między Polską i Ukrainą osiągnęły wartość blisko 7,7 mld euro. Duda wyraził przekonanie, że potencjał współpracy polsko-ukraińskiej jest znacznie większy, niż to było do tej pory wykorzystane. - Z pewnością do rozwoju wzajemnego handlu przyczyni się modernizacja istniejących oraz utworzenie nowych łańcuchów logistycznych - powiedział prezydent.

pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowy o współpracy, gospodarce i bezpieczeństwie. Drugi dzień wizyty prezydenta na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 03:58
Poniedziałek to drugi dzień wizyty pary prezydenckiej na Ukrainie. Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami władz tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prezydent pojechał budować fundament dobrych relacji polsko-ukraińskich". Suski o wizycie Andrzeja Dudy na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 17:15
- Polska jest głównym ambasadorem sprawy ukraińskiej w Unii Europejskiej. Mieszkańcy Ukrainy są za to wdzięczni. Prawda może być fundamentem do budowania dalszych dobrych stosunków między oboma państwami - powiedział Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń