X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Miliardy złotych rocznie na Fundusz Medyczny. Jest decyzja Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 02:42
Sejm przyjął w środę część poprawek Senatu do ustawy o Funduszu Medycznym. Jedna z nich gwarantuje corocznie Funduszowi wypłatę z budżetu państwa w wysokości nie niższej niż 4 mld zł, począwszy od 2021 r.
Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowano 27 i 28 października br.
Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowano 27 i 28 października br.Foto: Twitter/@KancelariaSejmu

W czasie środowego posiedzenia Sejmu głosowano nad poprawkami Senatu do ustawy o Funduszu Medycznym. Część z nich Sejm przyjął, w tym m.in. gwarantującą corocznie Funduszowi Medycznemu wypłaty z budżetu państwa w wysokości nie niższej niż 4 mld zł, począwszy od 2021 r.

niedzielski 1200 pap.jpg
Minister zdrowia: chciałbym postawić na poprawę jakości obsługi pacjentów

Sejm odrzucił m.in. poprawkę, która zmierzała do ustawowego zagwarantowania, że całkowity budżet na refundację leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych nie obejmuje środków finansowych przekazywanych Narodowemu Funduszowi Zdrowia ze środków Funduszu Medycznego.

Prezydencka inicjatywa

Powołanie Funduszu Medycznego zapowiedział w marcu prezydent Andrzej Duda, a pod koniec czerwca złożył w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie. W połowie września Sejm ją uchwalił.

Czytaj także:

Fundusz Medyczny ma finansowo wspierać poszerzanie dostępu do nowoczesnych metod leczenia i leków zapewniających skuteczną diagnostykę i terapię, a także uzyskiwanie świadczeń opieki zdrowotnej, w szczególności przez dzieci oraz innych pacjentów cierpiących na choroby rzadkie i nowotworowe. Ponadto Fundusz ma przeznaczać część środków na inwestycje w infrastrukturę służby zdrowia i na profilaktykę.

Fundusz Medyczny jest funduszem celowym. Jego dysponentem będzie minister zdrowia. W ramach funduszu wyodrębniono cztery subfundusze: infrastruktury strategicznej, modernizacji podmiotów leczniczych, rozwoju profilaktyki oraz terapeutyczno-innowacyjny.


mbl

Czytaj także

Podlaskie inwestuje w ochronę zdrowia. Ostatni konkurs na unijne dotacje

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 10:37
38 mln zł ze środków unijnych - to budżet ostatniego konkursu, w którym podmioty lecznicze, placówki czy firmy mogą zdobyć dotacje na inwestycje w ochronę zdrowia. W ogłoszonym przez urząd marszałkowski w Białymstoku konkursie wnioski będzie można składać od 19 października do 4 grudnia
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawie 1400 lekarzy zakażonych koronawirusem. Nowe dane resortu zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 07:33
Od początku trwania epidemii do 20 września w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 1389 lekarzy, 3276 pielęgniarek, 268 położnych, 103 diagnostów, 113 dentystów, 83 farmaceutów i 312 ratowników medycznych – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.
rozwiń zwiń