X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PiS z dużą przewagą nad PO. Sytuacja w koalicji nieznacznie wpłynęła na notowania

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 15:43
PiS uzyskałby 40 proc. głosów, PO 27 proc., Lewica 15 proc., a Konfederacja 9 proc. głosów - wynika z sondażu Social Changes dla wpolityce.pl. 5 proc. poparłoby PSL, a inne ugrupowanie wskazało 4 proc. spośród badanych zdecydowanych głosować w wyborach parlamentarnych.
Budynek Sejmu RP
Budynek Sejmu RPFoto: Grand Warszawski/shutterstock

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, deklarowana frekwencja wyniosłaby 67 proc. - 43 proc. respondentów zdecydowanie wzięłoby udział w wyborach, 24 proc. odpowiedziało, że raczej tak. Z 20 proc. badanych, którzy nie chcą iść do wyborów, 9 proc. odpowiedziało, że zdecydowanie nie poszłoby do wyborów, a 11 proc. - raczej nie. 13 proc. nie ma zdania, czy iść, czy nie iść do wyborów.

Straty Zjednoczonej Prawicy

Ankieterów interesowało, czy kryzys w koalicji zaszkodził notowaniom Zjednoczonej Prawicy. Według badania kryzys w Zjednoczonej Prawicy zaszkodził jej notowaniom, choć straty nie są wielkie i wydają się do odrobienia.

Jarosław Kaczyński 1200 EN.jpg
"Przyjmujemy to z dużą radością". Kanthak o wejściu prezesa PiS do rządu

Spadek w notowaniach Zjednoczonej Prawicy wyniósł 2 pkt. proc. w porównaniu z badaniem sprzed tygodnia. PO zyskało 1 pkt proc., Lewica uzyskała o 5 pkt. proc. więcej, a Porozumienie - podobnie jak PO - 1 pkt proc. Straciło PSL, które przed tygodniem miało 7 proc. poparcia (spadek o 2 pkt. proc.).

Kto z poparciem?

W sondażu zapytano też badanych deklarujących głosowanie na Zjednoczoną Prawicę o to, które z jej ugrupowań popierają. 87 proc. wskazało na Prawo i Sprawiedliwość, 4 proc. na Solidarną Polskę, a 2 proc. na Porozumienie. 7 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Czytaj także:

Badanie przeprowadzono między 18 a 21 września przez internet metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na ogólnopolskiej reprezentatywnej pod względem płci, wieku i wielkości miejsca zamieszkania próbie 1058 Polaków.

pg

Zobacz więcej na temat: Sejm POLSKA sondaż polityka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zjednoczona Prawica zyskuje, Koalicja Obywatelska traci. Sprawdź nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 04:50
Na Zjednoczoną Prawicę oddanie głosu deklaruje 43 proc. wyborców, na Koalicję Obywatelską - 26 proc., na Lewicę - 11 proc., Konfederację - 9 proc., PSL i Kukiz'15 - 6 proc. - wynika z sondażu Social Changes zrealizowanego dla portalu wPolityce.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Biedroń: wejście prezesa PiS do rządu uspokoi nastroje

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 09:30
- Wejście Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanie podniesie autorytet tego rządu i przede wszystkim ułatwi wszystkie przepływy polityczne - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Biedroń. Według Agatona Kozińskiego, prezes PiS "do tej pory był arbitrem z oddali, teraz ten dystans zostanie skrócony". Tomasz Sakiewicz wskazał, że Jarosław Kaczyński ma nadzorować resorty siłowe - "ma to swój aspekt zarówno międzynarodowy, jak i wewnętrzny".
rozwiń zwiń