X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Para prezydencka uczciła pamięć poległych na Monte Cassino. Kolejny etap wizyty we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 15:13
Prezydent RP Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda w czwartek złożyli kwiaty na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino, by uczcić pamięć polskich żołnierzy poległych w bitwie o wzgórze w maju 1944 r. Para prezydencka kontynuuje w czwartek wizytę we Włoszech.
Prezydent RP Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podczas uroczystości na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino we Włoszech.
Prezydent RP Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podczas uroczystości na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino we Włoszech.Foto: PAP/Piotr Nowak

Przed południem w polskiej ambasadzie w Rzymie prezydent wziął udział w ceremonii odsłonięcia popiersia generała Władysława Andersa. Następnie wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą udał się na Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino.


Para prezydencka po przybyciu na cmentarz zwiedziła tamtejsze Muzeum Pamięci 2. Korpusu Polskiego. Następnie złożyła biało-czerwony wieniec, czcząc polskich żołnierzy poległych w bitwie o wzgórze w maju 1944 roku. Złożono też kwiaty na grobie gen. Andersa i jego żony Ireny.

anders prezydent 1200 karm.jpg
Andrzej Duda w Rzymie. W ambasadzie RP odsłonięto popiersie gen. Andersa

Spotkania z lokalnymi władzami

Para prezydencka spotkała się też z miejscowymi władzami, m.in. z prefektem prowincji Frosinone Ignazio Portellim i burmistrzem Cassino Enzo Salerą. Prezydent rozmawiał też z Komisarzem Generalnym ds. Uczczenia Poległych gen. Alessandro Veltrim.

Czytaj także:

Wizyta na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino była też okazją do rozmowy pary prezydenckiej z młodzieżą z polskich szkół we Włoszech. Wizyta prezydenta Dudy na Monte Cassino, a także spotkania z najważniejszymi władzami Włoch, które miały miejsce w środę, były pierwotnie planowane na maj. Wizytę przesunięto z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, podobnie jak wizytę w Watykanie, którą prezydent złoży w piątek.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsza zagraniczna podróż w nowej kadencji. Znamy plan wizyty prezydenta w Rzymie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 19:48
Prezydent Andrzej Duda w przyszłym tygodniu udaje się z pierwszą w nowej kadencji wizytą zagraniczną - do Włoch i do Watykanu. Prezydent podczas trzydniowej oficjalnej wizyty zostanie przyjęty na audiencji u papieża Franciszka; spotka się też z prezydentem Sergio Mattarellą i premierem Giuseppem Conte.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda w Rzymie. Polsko-włoskie rozmowy o NATO i o wychodzeniu z kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 22:19
Inwestycje mają być jednym ze sposobów wychodzenia z kryzysu wywołanego pandemią - tak w rozmowach z włoskimi władzami mówił prezydent Andrzej Duda. Przebywający z wizytą w Rzymie polski prezydent rozmawiał między innymi z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą i premierem Giuseppe Conte.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włochy: prezydent Andrzej Duda w Ambasadzie RP odsłonił popiersie gen. Władysława Andersa

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 13:05
Prezydent Andrzej Duda, odbywający trzydniową wizytę we Włoszech, dziś udaje się na Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino. Przed wyjazdem w Ambasadzie Rzeczpospolitej w Rzymie odsłonił popiersie dowódcy II Korpusu, który zdobył wzgórze, generała Władysława Andersa.
rozwiń zwiń