X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przecięcie sporu" Paweł Lisicki o ewentualnym wejściu Jarosława Kaczyńskiego do rządu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 13:35
- Wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu to pokazanie, że przynajmniej na razie premier Morawiecki nie zbudował sobie na tyle silnej pozycji, by wygrać konflikt ze Zbigniewem Ziobro - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki ("Do Rzeczy").
Audio
  • 23.09.2020 Paweł Lisicki (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Premier RP Mateusz Morawiecki przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, Warszawa, 23.09.2020.
Premier RP Mateusz Morawiecki przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, Warszawa, 23.09.2020. Foto: PAP/Radek Pietruszka

W środę wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS z szefem Solidarnej Polski ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy.

Terlecki Kaczyński 1200 EN.jpg
Jarosław Kaczyński w rządzie? Jest komentarz szefa klubu PiS

Po zakończeniu spotkania źródło PAP zbliżone do rządu przekazało, że w efekcie negocjacji "Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu, będzie uczestniczył w jego posiedzeniach; zostanie szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i będzie nadzorował ministerstwo sprawiedliwości, MON oraz MSWiA".

Jak zauważył Paweł Lisicki, wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu jest rozwiązaniem konfliktu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. - Konkurencja pomiędzy premierem a ministrem sprawiedliwości zaszła tak daleko, że w zasadzie jedynym sposobem przecięcia tego sporu było pozbycie się ministra sprawiedliwości, tym samym całej Solidarnej Polski, albo doprowadzenie do pewnego kompromisu. Ta sytuacja wymusiła na Jarosławie Kaczyńskim wejście do rządu, by być pewnego stopnia barierą hamującą spór miedzy Mateuszem Morawieckim a Zbigniewem Ziobro - mówił publicysta.

Posłuchaj
20:27 PR24_MPLS 2020_09_24-12-37-29.mp3 23.09.2020 Paweł Lisicki (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

- Jeżeli Jarosław Kaczyński przejmuje nadzór nie nad jednym ministerstwem, a wszystkimi tzw. siłowymi resortami, oznacza to wyjęcie z kompetencji premiera znaczącej części polskiej polityki, de facto pozostają mu resorty administracyjno-gospodarcze i polityka zagraniczna, ale tu  można mieć wątpliwości, mówiło się o znaczącej roli prezydenta (…) Jeśli mówimy o równowadze pomiędzy premierem a ministrem sprawiedliwości, ta sytuacja oznacza osłabienie Mateusza Morawieckiego i podniesienie pozycji Zbigniewa Ziobro - ocenił gość audycji.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Goście: Paweł Lisicki

Data emisji: 24.09.2020

Godzina emisji: 12:35

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Liziniewicz: przedterminowe wybory śmiertelnym zagrożeniem dla Solidarnej Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 11:15
- Prawo i Sprawiedliwość ma dwie drogi, albo zmusić do posłuszeństwa Zbigniewa Ziobro i Solidarną Polskę, albo zerwać koalicję i rządzić mniejszościowo. Mniejsze partie w obrębie Zjednoczonej Pawicy nie są gotowe do samodzielnego startu w wyborach - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz, publicysta ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Karnowski: przywództwo Jarosława Kaczyńskiego musi być uznawane

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 13:35
- Jarosław Kaczyński to polityk, który zbudował obóz Zjednoczonej Prawicy, zaprosił do współpracy poszczególne środowiska, przeprowadził go z sukcesem przez wiele kampanii wyborczych, zapłacił także osobistą cenę za to, że przeciwstawiał się III RP - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski (tygodnik "Sieci")
rozwiń zwiń