X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gowin: mam nadzieję, że już nic nie stanie na przeszkodzie, by szybko podpisać nową umowę koalicyjną

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 12:02
- Ewentualne wejście do rządu Jarosława Kaczyńskiego, podobnie jak zmniejszenie liczby ministerstw, to byłby dobry krok w celu usprawnienia funkcjonowania rządu - mówił szef Porozumienia Jarosław Gowin.
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Gowin pytany w czwartek przez TVN24 o możliwy powrót do rządu szefa PiS odpowiedział: "Jego ewentualne wejście do rządu, podobnie jak zmniejszenie liczby ministerstw, to byłby dobry krok w celu usprawnienia funkcjonowania rządu".

Terlecki Kaczyński 1200 EN.jpg
Jarosław Kaczyński w rządzie? Jest komentarz szefa klubu PiS

Pytany, czy on sam wraca do rządu, odparł, że o tym kto będzie reprezentował Porozumienie w Radzie Ministrów, zdecydują statutowe władze partii. - Wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście to ja będę wskazany przez kierownictwo partii, ale dopóki nie ma takich decyzji, pozostawmy tę sprawę otwartą - dodał.

Czytaj także:

Gowin wyraził też nadzieję, że już nic nie stanie na przeszkodzie, by szybko podpisać nową umowę koalicyjną PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia. - Ta umowa będzie rozstrzygała sprawy programowe, kwestie nowej struktury rządu - wtedy przyjedzie czas na decyzje personalne i wtedy podejmę decyzję - powiedział szef Porozumienia.

Pytany, kiedy zostaną wznowione rozmowy koalicyjne, wyraził nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. - Najlepiej jeszcze dziś, dlatego że każda godzina bez rozstrzygnięć to jest czas, w którym instytucje państwowe funkcjonują mniej sprawnie, niż by mogły - stwierdził.

Michał_Dworczyk_ok.jpg
Dworczyk: obecność Jarosława Kaczyńskiego w rządzie byłaby stabilizująca. Cieszyłbym się z tego

"Chyba jesteśmy bardzo blisko" 

Gowin ocenił, że "chyba jesteśmy bardzo blisko" przezwyciężenia kryzysu w Zjednoczonej Prawicy. - Na przezwyciężenie kryzysu zawsze trzeba patrzeć jako na szansę. Wyjaśniliśmy sobie rozmaite różnice programowe, światopoglądowe. Mam nadzieję, że dalsza współpraca będzie się opierać z jednej strony na oczywistej zasadzie dominacji PiS, jako największej partii, ale z drugiej strony na zasadzie poszanowania autonomii i podmiotowości tych mniejszych partnerów koalicyjnych - zaznaczył.

Czytaj także:

Gowin pytany, czy w rządzie zostanie lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, odparł, że nie ma szansy na rząd większościowy inny niż z udziałem Solidarnej Polski, a partia ta stawia sprawę jednoznacznie, desygnując Ziobro na ministra sprawiedliwości. - A więc zostanie w tym rządzie, albo tego rządu nie będzie - powiedział lider Porozumienia.

Kwestia ustawy covidowej

Zapytany o dalsze losy projektu nowelizacji tzw. ustawy covidowej - który zakłada, że naruszenie obowiązków służbowych i innych przepisów w związku z zapobieganiem i przeciwdziałaniem epidemii nie byłoby traktowane jako przestępstwo - powiedział, że "tutaj nigdy nie zgłaszaliśmy do tego zastrzeżeń, przynajmniej kierunkowo".

- Jeżeli chodzi o ustawę o ochronie zwierząt, popieramy jej kierunek. Natomiast zgłaszaliśmy wiele wątpliwości, mam nadzieję, że część z nich zostanie przyjęta w Senacie - dodał.

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie) pojawił się po głosowaniu w Sejmie w sprawie noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu. Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy już nie istnieje.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski informował w czwartek rano, że jeszcze tego samego dnia lub w piątek zbierze się kierownictwo PiS, by przeanalizować odpowiedź lidera SP Zbigniewa Ziobro na warunki otrzymane od PiS.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Biedroń: wejście prezesa PiS do rządu uspokoi nastroje

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 09:30
- Wejście Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanie podniesie autorytet tego rządu i przede wszystkim ułatwi wszystkie przepływy polityczne - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Biedroń. Według Agatona Kozińskiego, prezes PiS "do tej pory był arbitrem z oddali, teraz ten dystans zostanie skrócony". Tomasz Sakiewicz wskazał, że Jarosław Kaczyński ma nadzorować resorty siłowe - "ma to swój aspekt zarówno międzynarodowy, jak i wewnętrzny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jankowski o planowanym dołączeniu szefa PiS do Rady Ministrów: może to być dobre dla rządu, jak i dla polityki państwa

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 10:36
- Wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu całkowicie zmieni konstelację i układ sił w Radzie Ministrów, będzie to zupełnie nowa rzeczywistość - powiedział Łukasz Jankowski, publicysta Radia Wnet. - Może to wzmocnić premiera Mateusza Morawieckiego - dodał.
rozwiń zwiń