X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Lewica jest w Sejmie potrzebna". Maciej Gdula o "Piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 08:35
- Jestem przekonany, że głosowanie wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby jej w Sejmie nie było. W sytuacji gdyby PO nie miała po lewej stronie zdyscyplinowanego klubu głosującego w całości za tą ustawą, to zaczęłaby zastanawiać się, czy jej się to opłaca - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Gdula (Lewica).
Maciej Gdula
Maciej GdulaFoto: PR24

Rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu zostały zawieszone po tym, jak Solidarna Polska opowiedziała się przeciw wniesionej do Sejmu przez PiS noweli ustawy o ochronie zwierząt.

Senat free 1200.jpg
Szerokie konsultacje społeczne w Senacie. Komisja rozpatrzy nowelizację dot. ochrony zwierząt

Maciej Gdula podkreślał, że nowelizacja przepisów o ochronie zwierząt jest istotna dla Lewicy. - Jednak wszystko zależy od szczegółów, mała zmiana zapisów może zmienić sens ustawy. Na pewno dla Lewicy ważne jest wprowadzenie zakazu chowu klatkowego, gdyby to zostało zmienione, byłaby to zupełnie nowa ustawa. Na razie trzeba dokonać takich zmian, by rolnicy i hodowcy mieli poczucie, że zostali wysłuchani. Słuchanie strony społecznej jest dobrą praktyką (…). Są dwa obszary podlegające dyskusji, vacatio legis oraz kwestie odszkodowań. Lewica od początku zwracała uwagę, że pracownicy i przedsiębiorcy powinni być zabezpieczeni, musimy wziąć na siebie ciężar transformacji tego biznesu - zaznaczył.

Posłuchaj
11:16 PR24_MPLS 2020_09_24-07-36-04.mp3 24.09.2020 Maciej Gdula (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

- Sprawa "Piątki dla zwierząt" pokazuje, że Lewica jest w Sejmie potrzebna (...) Ludzie zaczynają rozumieć, że scena polityczna jest dość płynna, a Lewica jest elementem stabilizującym. To także dotyczy sytuacji po ew. wyborach, Sejm bez Lewicy byłby niezwykle konserwatywny - stwierdził gość audycji. 

Poseł komentował zgłoszenie przez PO wniosku o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości. - To było co najmniej przedwczesne. Nie było wiadomo, czy Zbigniew Ziobro zostanie w rządzie, a już Borys Budka składał wniosek o wotum nieufności. To nie do końca sensowne politycznie, taki wniosek zawsze konsoliduje obóz rządzący - zauważył.

Odnosząc się do propozycji przeprowadzenia wcześniejszych wyborów parlamentarnych, Maciej Gdula zwracał uwagę, że potrzeba ich przeprowadzenia byłaby niezrozumiała dla wyborców. - Rok temu PiS otrzymało mandat  do rządzenia. Nagle, ze względu na istotny, ale nie fundamentalny konflikt, mielibyśmy organizować kolejne wybory. Ludzie mieliby poczucie, ze politycy stracili kontakt z rzeczywistością - dodał. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Maciej Gdula

Data emisji: 24.09.2020

Godzina emisji: 07.35

PR24/ka

Czytaj także

Liziniewicz: przedterminowe wybory śmiertelnym zagrożeniem dla Solidarnej Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 11:15
- Prawo i Sprawiedliwość ma dwie drogi, albo zmusić do posłuszeństwa Zbigniewa Ziobro i Solidarną Polskę, albo zerwać koalicję i rządzić mniejszościowo. Mniejsze partie w obrębie Zjednoczonej Pawicy nie są gotowe do samodzielnego startu w wyborach - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz, publicysta ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Karnowski: przywództwo Jarosława Kaczyńskiego musi być uznawane

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 13:35
- Jarosław Kaczyński to polityk, który zbudował obóz Zjednoczonej Prawicy, zaprosił do współpracy poszczególne środowiska, przeprowadził go z sukcesem przez wiele kampanii wyborczych, zapłacił także osobistą cenę za to, że przeciwstawiał się III RP - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski (tygodnik "Sieci")
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dużą rolę odgrywają indywidualne ambicje". Poseł PiS o relacjach z Solidarną Polską

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 18:34
- Politycy należący do Solidarnej Polski już raz opuścili Prawo i Sprawiedliwość. Niektórzy z nich chcieli decydować o kierunku działania partii, przeliczyli się i musieliśmy się rozstać. Po kilku latach mamy podobną sytuację, te same ambicje, te same osoby odgrywają główne role - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Teresa Wargocka.
rozwiń zwiń