X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Publicysta: konflikt w Zjednoczonej Prawicy może być niezrozumiały dla wyborców

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 19:45
- Jeżeli PiS ustami swoich najmocniejszych polityków daje sygnał, że nie boi się rządu mniejszościowego ani wcześniejszych wyborów, to oznacza, że jest gotowe takie ciśnienie przetrwać lub że tak naprawdę nie ma takiej opcji w grze - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Buła ("Polska The Times"). W dyskusji wziął udział również Miłosz Lodowski, publicysta.
Audio
  • 22.09.2020 Miłosz Lodowski, Adam Buła (Polskie Radio 24 / Debata dnia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: mahos / Shutterstock.com

Rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu zostały zawieszone po tym, jak Solidarna Polska opowiedziała się przeciw wniesionej do Sejmu przez PiS noweli ustawy o ochronie zwierząt.

shutterstock pis logo prawo i sprawiedliwość logo 1200.jpg
Prof. Reginia-Zacharski: prymat PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy to rzeczywistość

Jeszcze przed głosowaniem Terlecki powiedział, że w wyniku różnicy zdań rozmowy o rekonstrukcji zostają zawieszone. Ostatecznie wszyscy posłowie Solidarnej Polski zagłosowali przeciw noweli. Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia) już nie istnieje.

Posłuchaj
44:40 PR24_MPLS 2020_09_22-18-06-30.mp3 22.09.2020 Miłosz Lodowski, Adam Buła (Polskie Radio 24 / Debata dnia)

Zdaniem Miłosza Lodowskiego konflikt w Zjednoczonej Prawicy może być niezrozumiały dla wyborców. - Pewne rzeczy są robione zbyt nagle, nie ma pewnego przygotowania i trudno wytłumaczyć to, co się dzieje, osobom traktującym politykę ideowo czy programowo - mówił.

- Mieliśmy rozgrywkę polityczną, która jest niesłychanie interesująca od strony matematycznej, wygląda jak zaplanowana operacja strategiczna o charakterze militarnym - komentował dyskusje wokół odwołania Zbigniewa Ziobry ze stanowiska ministra sprawiedliwości.

Adam Buła stwierdził, że spór o kształt ustawy o ochronie zwierząt jest pozorny. - Koncentrujemy się na szumie medialnym wytwarzanym przez samych zainteresowanych. Prawdziwa polityka toczy się zupełnie gdzie indziej - podkreślał.

anita czerwińska pap 1200.jpg
"Nie traktujemy go poważnie". Rzecznik PiS o wniosku opozycji dot. odwołania Zbigniewa Ziobro

We wtorek szef klubu KO Borys Budka poinformował, że Koalicja Obywatelska zdecydowała o złożeniu wniosku o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości. Według Budki Zbigniew Ziobro zrujnował wymiar sprawiedliwości i prokuraturę. Liderzy KO zapowiedzieli też wnioski o wotum nieufności wobec kolejnych ministrów, a na koniec wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla całego rządu.

Zdaniem publicystów jest to mało racjonalne posunięcie ze strony opozycji. - W Polsce opozycja, ze względu na bezpieczeństwo państwa, jest potrzebna. (…) W tej chwili stanowi większe zagrożenie dla państwa niż błędy, które mogą się nam nie podobać w rządach PiS - podsumował Miłosz Lodowski.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: Miłosz Lodowski, Adam Buła

Data emisji: 22.09.2020

Godzina emisji: 18:06

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mniejsze partie zachowały się jak panna odrzucona na potańcówce". Publicysta o sytuacji w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 12:55
- Wizji Polski nakreślonej w wyborach trzeba podporządkować politykę krajową, także układanie nowego rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich z tygodnika "Niedziela". Ocenił, że przedstawiciele koalicjantów PiS zachowali się "kapryśnie, jak panna odrzucona na potańcówce". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lepiej się porozumieć niż psuć coś, co działa". Artur Wróblewski o Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 16:00
- Zjednoczona Prawica jest cementowana sprawami ideowymi. Poza tym wszyscy są własnymi zakładnikami. Solidarna Polska i Porozumienie nie istnieją samodzielnie bez PiS. Natomiast PiS nie posiada samodzielnej większości w Sejmie - mówił w Polskim Radiu 24 politolog Artur Wróblewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dojdzie do porozumienia, ale bez ministra Ziobro". Poseł Lewicy o Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 17:11
-  Minister Zbigniew Ziobro sam poda się do dymisji lub zostanie zdymisjonowany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Nie musi to skutkować wyjściem Solidarnej Polski z koalicji - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.
rozwiń zwiń