X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Kluczowa jest wizja Polski". Publicysta o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 19:25
- Jarosław Kaczyński uznał, że wizja reprezentowana przez Solidarną Polskę jest niebezpieczna dla obozu Zjednoczonej Prawicy, a metody, którymi posługują się ludzie Zbigniewa Ziobro, zostały uznane za radykalne i niebezpieczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski ("Super Express"). W debacie wziął udział również Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).
Audio
  • 21.09.2020 Hubert Biskupski, Tomasz Truskawa (Polskie Radio 24 / Debata dnia)
Sala obrad Sejmu
Sala obrad SejmuFoto: shutterstock/Fotokon

W poniedziałek odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, w którym brali udział najważniejsi politycy partii, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Ostatecznie spotkanie władz PiS zakończyło się po trzech godzinach i jak napisała rzecznik PiS Anita Czerwińska podjęto decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach".

1200_Morawiecki_EN.jpg
"Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach". Zakończyła się narada kierownictwa PiS

"Trudno mówić o negocjacjach"

Zdaniem Huberta Biskupskiego rząd Zjednoczonej Prawicy może funkcjonować bez Zbigniewa Ziobry. - Nie znaczy on na scenie politycznej tak wiele. W tej chwili trudno mówić o negocjacjach, to będzie stawianie warunków. Sądzę, że dojdzie do porozumienia między trzema koalicjantami Zjednoczonej Prawicy, natomiast Zbigniew Ziobro znajdzie się poza rządem, albo zostanie przesunięty z funkcji ministra sprawiedliwości i dostanie mniej eksponowaną i wpływową tekę - przewidywał publicysta.

"Resort sprawiedliwości sztandarowy dla Solidarnej Polski"

Tomasz Truskawa przypominał, że zmiany w resorcie sprawiedliwości miały być sztandarowym projektem Solidarnej Polski, która zapowiedziała szereg reform wymiaru sprawiedliwości. - Nie wydaje się, by Zbigniew Ziobro mógł sobie pozwolić na przejście do mało eksponowanego resortu. Uzasadnione i usprawiedliwione byłoby żądanie PiS, by ministerstwo sprawiedliwości przestało wkraczać w kompetencję innych resortów, ostatnimi czasy mieliśmy np. do czynienia z ofensywą m.in. w obszarze spraw zagranicznych. Zdecydowane upomnienie dla Zbigniewa Ziobro ograniczałoby się do tego, by ministerstwo zajęło się tym, do czego jest powołane. Przekazanie resortu sprawiedliwości w inne ręce nie wydaje się możliwe, byłaby to istotna porażka programowa Solidarnej Polski - ocenił gość audycji.

Posłuchaj
40:16 PR24_MPLS 2020_09_21-18-06-10.mp3 21.09.2020 Hubert Biskupski, Tomasz Truskawa (Polskie Radio 24 / Debata dnia)

Rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu zostały zawieszone po tym, jak Solidarna Polska opowiedziała się przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt autorstwa PiS. Jeszcze przed głosowaniem projektu szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że w wyniku różnicy zdań rozmowy o rekonstrukcji zostają zawieszone. Ostatecznie wszyscy posłowie Solidarnej Polski zagłosowali przeciw ustawie. Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia) już nie istnieje.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Debata Dnia

Prowadząca: Joanna Miziołek

Goście: Hubert Biskupski, Tomasz Truskawa

Data emisji: 21.09.2020

Godzina emisji: 18:06

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Prezydent będzie się bacznie przyglądał". Paweł Sałek o ustawie ws. ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 08:00
- Trzeba spokojnie sprawę przedyskutować, choćby w kwestii tradycyjnych form produkcji rolnej, co oznacza, że prezydent bacznie będzie się przyglądał ustawie o ochronie zwierząt - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piątka dla zwierząt pretekstem do przemeblowania sceny politycznej". Mosoń o Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 09:00
- Jarosław Kaczyński może sobie pozwolić nawet na ryzyko związane z przyspieszonymi wyborami, może wykonać szach-mat. Gdyby do wyborów doszło jeszcze w tym roku, to mógłby liczyć na większość, a jednocześnie pozbyłby się części niewygodnych posłów. Ten scenariusz jest godny rozważenia - powiedział Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE). Gośćmi audycji byli też dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego) i Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska Codziennie")
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jej trwanie jest wartością dla prawicowych wyborców". Tomasz Sakiewicz o koalicji rządzącej

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 11:30
- Siła PiS w stosunku do pozostałych koalicjantów, Solidarnej Polski i Porozumienia, jest ogromna. - mówił w Polskim Radiu 24 red. naczelny "Gazety Polskiej Codziennie", red. Tomasz Sakiewicz. 
rozwiń zwiń