X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Polacy o "Piątce dla zwierząt". Ponad połowa respondentów popiera projekt PiS

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 13:52
W najnowszym badaniu zapytano Polaków o projekt ustawy o ochronie zwierząt, zgłoszony przez Forum Młodych PiS i wsparty przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Ponad połowa respondentów go popiera.
Schronisko dla zwierząt
Schronisko dla zwierzątFoto: shutterstock.com/Kamila Koziol

Odpowiedzi twierdzącej na pytanie: "Czy popierasz wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce?" udzieliło 54 procent pytanych. Sprzeciw to 24 procent. Grupa niezdecydowanych, z odpowiedzią "Trudno powiedzieć", to 22 proc. badanych.

Wyniki związano także dodatkowo z pytaniem o głosowanie w ostatnich wyborach prezydenckich. Postulat popiera 59 procent wyborców Andrzeja Dudy i 62 procent Rafała Trzaskowskiego.

"Czy popierasz wprowadzenie w Polsce zakazu trzymania psów na łańcuchu?" - brzmiało drugie pytanie ankiety.

EN futro 1200.jpg
"Duże poparcie społeczne projektu". Publicysta o ochronie zwierząt

Za opowiedziało się 64 procent pytanych, 20 proc. było przeciw. Osoby niezdecydowane to 16 procent respondentów.

Badanie zostało zrealizowane na zlecenie wpolityce.pl przez pracownię Social Changes metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1055 osób w dniach 11 – 14 września 2020 roku.

pg,wpolityce

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński rozpoczął #StopFurChallenge. Zobacz, kto dołączył do akcji

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 17:20
Jarosław Kaczyński namawia w mediach społecznościowych do poparcia projektu ustawy ws. zakazu hodowli zwierząt na futra i rozpoczyna #StopFurChallenge. - Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca - mówił prezes PiS na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiele propozycji już udało się wprowadzić. Wojciech Skurkiewicz o ustawie PiS dot. ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 13:18
- Liczymy na to, że krąg osób, które poprą tę inicjatywę w parlamencie, będzie zdecydowanie szerszy niż środowisko Prawa i Sprawiedliwości - tak o projekcie ustawy dotyczącym ochrony zwierząt mówił w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spór światopoglądowo-cywilizacyjny". Publicysta o dyskusjach wokół "Piątki dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 10:15
- Ostry spór polityczny, który pojawił się wokół ustawy, jest związany z lobbingiem i finansowaniem polityki przez hodowców zwierząt futerkowych. Wcześniej byli mocno związani z PO, dzisiaj szukają na prawicy zwolenników, nie ma w tym nic zaskakującego - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Łęski (TVP). W dyskusji udział wzięli również Łukasz Kobeszko (Nowa Konfederacja) oraz Wojciech Biedroń ("Sieci").
rozwiń zwiń