X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: rząd zrobi wszystko, by umocnić bezpieczeństwo policji. Będzie zaostrzenie kar za napaść na funkcjonariuszy

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 12:35
- Bezpieczeństwo policjantów musi być wzmocnione, bo oni dbają o nasze bezpieczeństwo - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki, na wspólnej konferencji z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim i komendantem głównym policji Jarosławem Szymczykiem.
Premier Mateusz Morawiecki, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński i komendant główny policji Jarosław Szymczyk podczas konferencji prasowej w siedzibie MSWiA w Warszawie.
Premier Mateusz Morawiecki, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński i komendant główny policji Jarosław Szymczyk podczas konferencji prasowej w siedzibie MSWiA w Warszawie.Foto: PAP/Tomasz Gzell

- Podjęliśmy decyzję dotyczącą znaczącego umocnienia bezpieczeństwa policjantów - przekazał w środę premier Mateusz Morawiecki. Policjanci powinni być pewni, że takie sytuacje jak ta z Jaworzyny Śląskiej nie mogą mieć miejsca, że państwo polskie za nimi stoi - podkreślił Mateusz Morawiecki.

"Absolutnie nieakceptowalne zajście"

Premier, minister i komendant główny policji zapowiedzieli zmiany w prawie polegające na zaostrzeniu kar za przestępstwa ataku na funkcjonariuszy. Konferencja prasowa była związana atakiem dwóch mężczyzn na funkcjonariuszy policji, do którego doszło w sobotę wieczorem w jednej z miejscowości na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Zdarzenie zostało nagrane i zamieszczone w mediach społecznościowych. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że doszło do "bardzo niedobrego i absolutnie nieakceptowalnego zajścia".

policja kajdanki 1-349955 1200.jpg
Ojciec i syn zaatakowali policjantów. Grozi im do 10 lat więzienia

- Wydawałoby się, że to zwyczajne wezwanie policji do pewnej sytuacji, okoliczności, która tego wymagała. Widzieliśmy tutaj brutalne pobicie policjantów przez uczestników tego zajścia - powiedział premier.


Posłuchaj
00:27 Premier M. Morawiecki Trzeba wzmocnić bezpieczeństwo policjantów na służbie.mp3 Mateusz Morawiecki: Trzeba wzmocnić bezpieczeństwo policjantów na służbie (IAR)

 

"Takie sytuacje nie mogą mieć miejsca"

- Razem z panem ministrem podjęliśmy decyzję znaczącego umocnienia bezpieczeństwa również policjantów. Oni powinni być pewni, że takie sytuacje jak ta, którą widzieliśmy tutaj na filmiku, nie mogą mieć miejsca, że państwo polskie za nimi stoi - mówił Morawiecki.

Zaznaczył, że wszyscy obywatele są wdzięczni policjantom za służbę. - A my, po naszej stronie, po stronie rządu, zrobimy wszystko, aby wasze bezpieczeństwo jeszcze dalej umocnić - poinformował.

1200_policja.jpg
Rzucali w policjantów kamieniami. Zamieszki po meczu Polonia Bytom - Ruch Chorzów

Projekt nowelizacji

- Do końca miesiąca przedstawię premierowi projekt nowelizacji przepisów m.in. zaostrzający kary za przestępstwa wobec funkcjonariuszy - zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Minister zadeklarował, że każdy funkcjonariusz, który dozna obrażeń w związku z wykonywaną służbą, zostanie otoczony troską i pomocą zarówno swoich przełożonych, jak i MSWiA. Zapowiedział także nagrody dla policjantów za odwagę i profesjonalizm w swych interwencjach.

W ocenie szefa MSWiA potrzebne są także rozwiązania systemowe. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami minister zapowiedział zaostrzenie kar za przestępczość przeciwko funkcjonariuszom, czyli naruszanie ich nietykalności, czynną napaść i znieważenia. Ponadto celem projektu będzie wprowadzenie obligatoryjnego dla sądu orzeczenia dodatkowej kary finansowej w wypadku stwierdzenia tego typu przestępstwa. - Dotkliwej kary finansowej, która będzie odstraszała potencjalnych przestępców - podkreślił.

pg,iar,pap

Czytaj także

Radom: brutalnie pobił ekspedientkę za odmowę sprzedaży papierosów

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 13:35
50-letnia kobieta prowadząca jeden ze sklepów w Radomiu została brutalnie pobita przez mężczyznę, któremu odmówiła sprzedaży papierosów, bo sklep był już zamknięty. Według policji główny sprawca pobicia jest już ustalony i trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: śmiertelne pobicie w domu opieki. Zatrzymany 68-latek

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 06:25
Policjanci z warszawskiej Białołęki zatrzymali 68-letniego pensjonariusza podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 75-latka w domu opieki - poinformowała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.
rozwiń zwiń