X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Swoich będą bronić jak niepodległości". Horała o zachowaniu PO ws. Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 09:44
Wiceminister infrastruktury Marcin Horała pytany w TVP o to, dlaczego politycy Platformy bronią Nowaka, ocenił, że właśnie w ten sposób działa PO. – Podobnie w sprawie Neumanna i Gawłowskiego, tam jest zasada, że swój kryje swojego, tu "doktryna Neumanna" cały czas obowiązuje – mówił.
Oskarżony Sławomir Nowak po wyjściu z Sądu Rejonowego w Warszawie
Oskarżony Sławomir Nowak po wyjściu z Sądu Rejonowego w WarszawieFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

– Podejrzewam, że żałują tam, że Nowak wpadł, a nie że jakichś niecnych czynów się dopuszczał. Każdy jest sobie w stanie wyobrazić, dlaczego człowiek ukrywa 4 mln gotówką po skrytkach, zamiast normalnie trzymać je na koncie. Dopóki sąd nie go skaże, nie można powiedzieć, że ktoś jest przestępcą, ale dla mnie sprawa jest oczywista – ocenił polityk.

pap_nowa 1200.jpg
Spektakularny upadek "złotego dziecka PO". Tak wyglądała kariera Sławomira Nowaka

Marcin Horała został zapytany o to, dlaczego Sławomir Nowak był przedmiotem zainteresowań komisji ds. wyłudzeń VAT, której on przewodniczył. Polityk PiS przypomniał, że Nowak w przeszłości był sekretarzem stanu w kancelarii premiera.

- Jego udział w tej aferze dotyczył tego, że kiedy funkcjonowała komisja Palikota, ta komisja wprowadzała do prawa podatkowego rozwiązania, które z perspektywy czasu można było ocenić jako wprost rozszczelniające system i ułatwiające proceder wyłudzeń - mówił.

Źródło: TVP Info

Decyzja na korzyść rozszczelnień

Dalej wyjaśniał, że Nowak kierował zespołem, który zbierał się w KPRM, kiedy nastąpiła różnica zdań między komisją Palikota a urzędnikami z rządu. - Ta grupa rozstrzygała na korzyść tych rozszczelniających postulatów komisji Palikota - mówił Horała.

EN_sławomir_nowak1200.jpg
CBA zabezpieczyło ponad 4 miliony złotych w gotówce. Pochodzą z przestępstw korupcyjnych Nowaka

– Komisja ds. VAT stwierdziła, że to może być postawa do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu i złożyliśmy w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury – przypomniał.

We wtorek CBA poinformowało, że zabezpieczyło środki pieniężne pochodzące z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira Nowaka. Pieniądze były ukryte w dwóch specjalnie przygotowanych skrytkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie ponad 4 mln zł (4,163 mln) w tym 536 tys. euro, 470 tys. dolarów i 30 tys. zł.

pg,TVP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Skala przestępczej działalności większa niż przypuszczano". Żaryn o nowych informacjach ws. Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 12:15
- Sprawa pozostaje wielowątkowym śledztwie o charakterze rozwojowym, nie kończymy pracy, można się podziewać kolejnych etapów i wątków w tym śledztwie - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Widać, z czym mieliśmy do czynienia za rządów PO-PSL". Beata Kempa o sprawie Sławomira Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 17:10
- Warto przez pryzmat tej sprawy popatrzeć na to, z czym mieliśmy do czynienia (za rządów PO-PSL) - mówiła o sprawie Sławomira Nowaka europoseł PiS Beata Kempa. Jej zdaniem b. polityk PO to "emanacja tego środowiska" politycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzymam kciuki, by okazało się, że jest osobą niewinną". Budka o sprawie Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 16:44
- Mocno trzymam kciuki za to, by okazało się, że Sławomir Nowak jest osobą niewinną. Należy dążyć do tego, by sprawa znalazła finał przed niezawisłym sędzią i niezależnym sądem - oświadczył szef PO Borys Budka.
rozwiń zwiń