X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Organizacja wycieczek szkolnych w dobie koronawirusa. Jest stanowisko szefa MEN

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 13:09
- Szkoły mogą organizować wycieczki dla uczniów przy zachowaniu określonych rygorów. Nie ma na razie przeszkód epidemicznych, by wycieczki nie mogły się odbywać - poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu w Warszawie
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu w WarszawieFoto: PAP/Leszek Szymański

- Pojawiają się pytania, czy mogą być organizowane wycieczki szkolne. My oczywiście mówimy, że tak. W pierwszych dniach roku szkolnego raczej tych wycieczek nie ma, ale przed nami druga połowa września, październik, kiedy często wycieczki w szkołach były organizowane. Na razie nie ma przeszkód epidemicznych, które by zabraniały - powiedział na konferencji prasowej w Warszawie szef MEN.

20907102-dp-1200.jpg
Uczniowie wrócili do stacjonarnej nauki. Szef MEN: to była dobra decyzja

Wskazał, że skoro dzieci mogły wyjeżdżać na zorganizowany wypoczynek – obozy czy kolonie oraz uczestniczyć w półkoloniach, w okresie wakacyjnym - to spokojnie szkoły mogą, przy zachowaniu rygorów dotyczących np. transportu i pobytu, organizować wycieczki w roku szkolnym.

Tryby pracy szkół

Jak poinformował minister edukacji, 46 szkół pracuje w trybie zdalnym, 92 - w trybie mieszanym. Dariusz Piontkowski podkreślił, że w dalszym ciągu prawie 100 proc. szkół pracuje w trybie stacjonarnym.

Posłuchaj
00:25 Dariusz Piontkowski prawie sto procent szkół pracuje w trybie stacjonarnym (IAR).mp3 Dariusz Piontkowski: prawie sto procent szkół pracuje w trybie stacjonarnym (IAR) 

Minister zauważył, że o ile w pierwszych dniach spośród szkół, które przechodziły na inną formę pracy, większość przechodziła na całkowitą naukę na odległość, o tyle teraz więcej jest szkół, które stosują system mieszany (w którym tylko część uczniów uczy się w domu).

Działania inspekcji sanitarnej

klasa szkoła ławki 1200.jpg
Ile szkół pracuje w trybie zdalnym i mieszanym? MEN przedstawiło najnowsze dane

- Wydaje się, że jest to dobre rozwiązanie, ponieważ pozostali uczniowie mogą korzystać z bezpośredniego kontaktu z nauczycielami. Z tego, co widzimy, jest to wynik działania inspekcji sanitarnej, która nie poddaje się emocjom, prowadzi dochodzenie epidemiologiczne i na podstawie obiektywnych danych decyduje, czy cała placówka, czy tylko jej fragment powinien przejść na nauczanie zdalne - wskazał szef MEN.

Poinformował, że według danych na czwartek odsetek szkół funkcjonujących całkowicie w trybie zdalnym wynosi 0,09 proc. (46 szkół), a pracujących w trybie mieszanym - 0,19 proc. (92 szkoły).

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wracajmy do normalności". Minister nauki o nowym roku akademickim

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 14:43
- Jeśli chodzi o funkcjonowanie uczelni w nowym roku akademickim to, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, wracajmy do pracy na uczelni. Władze szkół wyższych powinny tak dobierać metody pracy, by jednocześnie zachować jakość nauczania oraz zadbać o bezpieczeństwo wszystkich - stwierdził minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

COVID-19 w przedszkolu w Koszalinie. 2 oddziały na kwarantannie

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 12:17
- U nauczycielki przedszkola nr 19 w Koszalinie (Zachodniopomorskie) stwierdzono we wtorek COVID-19. Miała ona kontakt z dziećmi z dwóch grup – II i V, które zostały objęte kwarantanną – poinformował w środę główny specjalista w wydziale komunikacji społecznej magistratu Grzegorz Śliżewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile szkół pracuje w trybie zdalnym i mieszanym? MEN przedstawiło najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 17:10
W trybie mieszanym pracuje 87 placówek oświatowych, a w trybie zdalnym 45 - poinformowało w środę Ministerstwo Edukacji Narodowej. Reszta, czyli prawie 48,4 tys. placówek, działa normalnie.
rozwiń zwiń