X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prezydent: chcę zapytać szefa MEN o możliwe scenariusze dot. szkolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 11:53
- Po długiej przerwie dzieci i młodzież wróciła do szkół, chciałem zapytać ministra edukacji narodowej, jak w dobie koronawirusa minęły pierwsze dni po otwarciu placówek oraz jakie scenariusze są przewidziane, łącznie z tymi scenariuszami kryzysowymi - powiedział prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: shutterstock/Verconer

Prezydent otwierając posiedzenie Rady Gabinetowej podkreślił, że zwołał ją m.in., by wysłuchać informacji nt. sytuacji w szkolnictwie w dobie epidemii koronawirusa.

Szkola nowy rok COVID pap 1200.jpg
Obostrzenia sanitarne i nowe reguły w czasie epidemii. Sprawdź, co muszą wiedzieć uczniowie i rodzice

- Była długa przerwa w zajęciach szkolnych, a teraz od 1 września dzieci i młodzież ruszają do szkół i chciałem zapytać ministra edukacji narodowej, jak wygląda sytuacja, jak minęły pierwsze dni w szkole, jakie są założenia plany, jakie scenariusze są przewidziane, łącznie z tymi scenariuszami kryzysowymi - powiedział prezydent.

Realizacja programów społecznych

Wyraził zadowolenie, że na posiedzeniu Rady jest obecna minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Andrzej Duda zapowiedział, że chce ją zapytać o kwestie realizacji programów społecznych.

koronawirus szkoła pap 1200.jpg
Około 50 szkół z zajęciami w trybie niestacjonarnym. Szef GIS o edukacji w czasie pandemii

- Również bardzo istotny jest głos ministra finansów, dlatego, że sytuacja finansowa naszego kraju jest kwestią bardzo istotną (...). PKB spadło o 8 proc., jest to ogromny spadek. Ale na szczęście mniejszy niż w innych krajach. Jest duży deficyt budżetowy w tamtym okresie - 110 mld zł, ale prognozy są takie, że ten deficyt powinien się w przyszłości zmniejszać. Chciałbym, żebyśmy działali spokojnie, konsekwentnie. Mam nadzieję, że dzięki mądrej polityce uda nam się wrócić na ścieżkę rozwoju gospodarczego - powiedział prezydent.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nauka w dobie pandemii. Szef MEN: prawie wszystkie szkoły funkcjonują w trybie stacjonarnym

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 12:56
- W kilkudziesięciu placówkach oświatowych zajęcia nie rozpoczęły się lub je zawieszono; niektóre placówki miały ograniczenie nauki stacjonarnej zaledwie na kilka dni, w kilkunastu zdecydowano się na tryb mieszany - poinformował w czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji: szkoły nie są poważnym "rozsadnikiem" koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 10:20
- Po dwóch, trzech tygodniach będziemy wiedzieli, czy były jakieś ogniska zakażeń w szkołach - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski. Podkreślił, że doświadczenia innych państw, które praktycznie nie przerwały nauki stacjonarnej, pokazują, że szkoły nie są miejscem wzmożonych zakażeń.
rozwiń zwiń