X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prześladowania i wykluczenie chrześcijan w krajach buddyjskich. Niszczone są całe wioski

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 07:08
W krajach Azji o większości buddyjskiej umacnia się antychrześcijański ostracyzm, coraz częściej dochodzi też do otwartych prześladowań. Informuje o tym międzynarodowa organizacja Open Doors zajmująca się monitorowaniem sytuacji chrześcijan na świecie.
Mnisi z Luang Prabang
Mnisi z Luang PrabangFoto: PR

krzyz-swiatlo-przesladowanie-chrzescijanstwo-jennifer1051-Pixabay-1200.jpg
"Koronawirus przyspieszył dechrystianizację Europy o 10 lat". Kard. Hollerich o skutkach pandemii

Open Doors podkreśla, że w takich krajach jak Laos, Myanmar, Bhutan i Sri Lanka wyznawcom Chrystusa żyje się coraz trudniej. Najpopularniejszym zarzutem jest oskarżanie chrześcijan o łamanie harmonii społecznej i niszczenie kultury danego kraju. Konsekwencją tego jest, jak informuje współpracujący z Open Doors pastor z Bhutanu, wyrzucanie całych rodzin ze zdominowanych przez buddystów wiosek, by chrześcijańskie zwyczaje nie irytowały ich bóstw. W krajach gdzie umacnia się buddyjski nacjonalizm, wyznawcy Chrystusa widziani są jako niszczyciele tożsamości narodowej i kultury.

Domy chrześcijan zrównane z ziemią

W jednej z wiosek na północy Laosu przywódca wezwał wszystkich mieszkańców do uzbrojenia się w młotki i noże oraz do zniszczenia domów chrześcijan mieszkających w wiosce. Ci, którzy nie chcieli się przyłączyć do akcji, musieli zapłacić grzywnę. Chrześcijanie powołali się na oficjalny dekret, który uznaje ich wiarę za legalną religię, ale to nie powstrzymało napastników. Kiedy rodziny zwróciły się o pomoc do władz, spotkały się z niezrozumieniem i złośliwością - nakazano im zostać w ruinach swoich domów. Sołtys ponownie wezwał chrześcijan do wyrzeczenia się wiary. Kiedy odmówili, ich domy zostały całkowicie zniszczone. Rodziny zostały wypędzone, a ich ziemię przekazano innym członkom wioski. Na otwartych polach wysiedleńcy budowali prowizoryczne schronienia, jednak i one zostały wkrótce zniszczone za namową władz.

pap papież franciszek 1200.jpg
Papież Franciszek: módlmy się za prześladowanych za wiarę

Ataki na nawróconych z buddyzmu

Prześladowania mocno odbija się na codziennym życiu chrześcijan, są marginalizowani i wykluczani z lokalnych społeczności. Dyskryminujący ostracyzm przejawia się m.in. w tym, że buddyści nie chcą kupować od chrześcijan np. węgla drzewnego czy drewna na opał. - Jeśli nie sprzedamy tych produktów, nie mamy pieniędzy, żeby kupić ryż i utrzymać rodziny – mówi pastor z Myanmaru. Ujawnia, że w szczególnie trudnej sytuacji są konwertyci z buddyzmu. - Bywają aresztowani i zastraszani przez władze, własne rodziny się ich wypierają, zrywają wszelkie kontakty, a rodzice wydziedziczają nawrócone dzieci – wylicza pastor. Mimo tych trudności Kościół w Laosie, Myanmarze, Bhutanie i Sri Lance żyje i rośnie, wnosząc ewangeliczne przesłanie w buddyjski świat.

pg,VaticanNews,OpenDoors

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niepokojący raport. 260 mln chrześcijan ekstremalnie prześladowanych

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 16:08
Ponad 260 milionów chrześcijan zmaga się z prześladowaniami o wysokim stopniu - wynika z nowego raportu Open Doors. Międzynarodowa organizacja, która od lat monitoruje sprawy wolności wyznania na świecie i pomaga prześladowanym chrześcijanom, opublikowała Światowy Indeks Prześladowań 2020.
rozwiń zwiń