X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Prof. Andrzej Gil: taki problem jak COVID-19 powinien nas jednoczyć, tu chodzi o dobro wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 14:35
- Część społeczeństwa albo ma psychicznie dosyć, albo lekceważy zagrożenia, widząc, że nie ma spektakularnych ofiar. To jednak dotyczy nas wszystkich, nie znamy bowiem mechanizmów tej choroby. Powinniśmy jako społeczeństwo reagować i mieć świadomość, że także ktoś obok nas może przejść te chorobę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
Koronawirus w Polsce. Badania przesiewowe pod kątem zakażenia koronawirusem w Nowym Sączu, 05.08.2020.
Koronawirus w Polsce. Badania przesiewowe pod kątem zakażenia koronawirusem w Nowym Sączu, 05.08.2020. Foto: PAP/Grzegorz Momot

Resort zdrowia poinformował dziś o 640 kolejnych przypadkach. Łączenie w Polsce potwierdzono do tej pory 48 789 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 1756 chorych na COVID-19, a wyzdrowiało 35 321 osób zakażonych.

1200_koronawirus_EN.jpg
Możliwy powrót regionalnych obostrzeń. Andrusiewicz: decyzja w ciągu kilku dni

Profesor Andrzej Gil komentował rosnącą liczbę zachorowań i zapowiedź ew. wprowadzenia obostrzeń w związku z zagrożeniem koronawirusem. - W Polsce wszystko jest wykorzystywane politycznie, nie ma żadnej świętości ani przestrzeni dla wspólnoty. To już nie podział na dwa odłamy, czy "plemiona" polityczne, ale mamy do czynienia z dezintegracją społeczną. Taki problem jak COVID-19 powinien nas jednoczyć, tu chodzi o dobro wszystkich ludzi. Okazuje się jednak, że i tym można manipulować, tu nie ma świętych, wszyscy chcą odnieść korzyści polityczne - podkreślał.


Posłuchaj
10:33 _PR24_AAC 2020_08_05-13-49-39.mp3 05.08.2020 prof. Andrzej Gil (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

 

"Pojęcie wspólnoty schodzi na dalszy plan"

Gość audycji odniósł się także do zapowiedzi bojkotu uroczystości zaprzysiężenia prezydenta formułowanych przez niektórych polityków opozycji. - Jutrzejszy dzień jest niestety typowy dla naszej polskiej codzienności, gdzie nie ma konsensusu nawet w tak istotnej sprawie jak zaprzysiężenie prezydenta, człowieka, który ma reprezentować majestat całej Rzeczpospolitej, a nie tylko jej części. Ta tendencja się pogłębia i pokazuje, że dezintegracja społeczna będzie rosła, a pojęcie wspólnoty, tego, że wszyscy jesteśmy Polakami, odchodzi na dalszy plan - stwierdził politolog.

- Nie widzę siły, która mogłaby nas zjednoczyć, upadły wszystkie autorytety, nie ma ludzi czy instytucji wybitnych, politycy przekładają dobro własne nad dobro społeczne. Nie widzę sytuacji, która zmusiłaby czy zachęciła do tego, byśmy byli jednością. Cały świat jest w kryzysie i dzieli się na walczące plemiona, także w USA czy Zachodniej Europie. Trudno tam szukać wzorców. Nawet takie wydarzenie jak pandemia nie jest nas w stanie połączyć w sensowną całość - dodał profesor.

Zobacz także:

  Więcej w zapisie rozmowy, zapraszamy do wysłuchania.

  ***

  Audycja: Temat dnia / Gość PR24

  Prowadzący: Antoni Trzmiel

  Goście: prof. Andrzej Gil

  Data emisji: 05.08.2020

  Godzina emisji: 13.49

  PR24/ka


  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  "Rości sobie prawo do bycia elitą". Publicysta o nieuznawaniu wyniku wyborów prezydenckich przez PO

  Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 19:12
  - PO doprowadziła swoich wyborców do takiego stanu, że stała się ich zakładnikiem. Wyborcy tej partii oczekują od niej całkowitej negacji systemu - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta. Gościem audycji był również Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej".
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Wymaga tego majestat urzędu". Poseł Lewicy o obecności na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy

  Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 08:13
  - Nie rozumiem formy bojkotu polegającego na tym, by nie przychodzić na zaprzysiężenie prezydenta. Lewica nie będzie bojkotować Zgromadzenia Narodowego - powiedziała Paulina Matysiak, poseł Lewicy Razem.
  rozwiń zwiń