X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Nisztor o kolejnym zatrzymaniu ws. Nowaka: Gronkiewicz-Waltz musiała się mocno zdenerwować

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 11:45
- Aleksander D., kolejny zatrzymany w sprawie Sławomira Nowaka, to bardzo ważna osoba, jeśli chodzi o strategiczne inwestycje, związane m.in. z infrastrukturą w Warszawie. Przez lata był prezesem firmy, która otrzymała - badany obecnie przez prokuraturę - kontrakt na modernizację oczyszczalni Czajka - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor.
Piotr Nisztor
Piotr NisztorFoto: PR24

Na polecenie warszawskiej prokuratury służby zatrzymały biznesmena Aleksandra D. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, mężczyzna usłyszy zarzut udzielenia obietnicy wręczenia korzyści majątkowej.

Marcin Wikło 1200.jpg
Kolejne zarzuty dla Sławomira Nowaka? Marcin Wikło: to nie jest koniec, ani nawet koniec początku

Piotr Nisztor podkreślał, że zatrzymany to ważna postać w tej sprawie. - W czasie kiedy Aleksander D. stał na czele firmy, inwestycji samorządowych przez nią realizowanych było więcej, to m.in. ratusz na warszawskim Bemowie, lista jest bardzo długa. Wczoraj, gdy pojawiła się informacja, że Aleksander D. został zatrzymany przez CBA, wiele osób mogło się mocno zdenerwować, a jedną z nich musiała być Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przypomnę, że to za jej prezydentury w Warszawie doszło do mocno wątpliwych inwestycji związanych z oczyszczalnią Czajka - zauważył.


Posłuchaj
23:06 _PR24_AAC 2020_08_05-10-34-24.mp3 05.08.2020 Piotr Nisztor (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

 

- Według oficjalnych informacji, to Aleksander D. miał starać się zdobyć w sposób wątpliwy kontrakt przy budowie dróg na Ukrainie. Jak widać, jego działalność sięgała poza granice Polski. Trudno nie zadać sobie pytania o relacje Aleksandra D. z czołowymi politykami PO, nie tylko Sławomirem Nowakiem. Związków, zazębiających się wątków, pojawiających się w kontekście sprawy Sławomira Nowaka jest dużo - podkreślał dziennikarz.

W audycji poruszono również kwestię wydatkowania środków przez Polski Związek Piłki Nożnej. - Rola, jaką odgrywa prezes PZPN w Polsce, jest bardzo ważna. Pieniądze, które wpływają na konto tej organizacji, pochodzą po części z budżetu państwa, a po części ze spółek Skarbu Państwa. Zainteresowanie osobą Zbigniewa Bońka jest sprawą normalną, wszystkie wątpliwości powinny być rozwiewane - stwierdził gość audycji.

Zdaniem Piotra Nisztora prezes PZPN powinien odpowiedzieć szczegółowo, jak wydatkowane są pieniądze, którymi dysponuje ta organizacja. - To najbogatszy związek sportowy w Polsce, z budżetem ponad 300 mln złotych rocznie, z który gros pochodzi z budżetu państwa. Trudno nie zadać sobie pytania, co się z tymi pieniędzmi dzieje. Część z wątpliwości dotyczy współpracy ze spółką byłego kapitana wywiadu PRL, który zarabia miliony na kontraktach z PZPN. Współpraca Andrzeja Placzyńskiego z PZPN od lat budzi wiele emocji. Zbigniew Boniek milczy w tej sprawie, zamiast udzielić odpowiedzi, wysyła pisma przez prawników - podsumował dziennikarz.

Czytaj także:

Więcej w zapisie rozmowy, zapraszamy do wysłuchania.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Piotr Nisztor

Data emisji: 05.08.2020

Godzina emisji: 10.33

PR24/ka


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa Ukrawtodoru. Aleksander D. był prezesem spółki, która modernizowała "Czajkę"?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 16:11
Zatrzymany w związku ze sprawą korupcji w ukraińskim Ukrawtodorze Aleksander D. był prezesem spółki, która modernizowała oczyszczalnię ścieków "Czajka". Tak twierdzi dziennikarz śledczy "Gazety Polskiej" Piotr Nisztor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne zatrzymanie ws. Nowaka. Nisztor: to arcyciekawa informacja także w kontekście "Czajki"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 15:10
- Zatrzymanie Aleksandra D. to arcyciekawa informacja nie tylko w kontekście Sławomira Nowaka, ale także w kontekście oczyszczalni "Czajka". Widać, że służby działają i to może zwiastować wielką "ulewę" - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń