X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Wybranowski: wybory prezydenckie zostały przeprowadzone sprawnie i skutecznie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 21:55
- Narracja o sfałszowanych, nieuczciwych i nierzetelnych wyborach rozpoczęła się natychmiast po pojawieniu się pierwszych, sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich. To zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że Platforma Obywatelska nie ma dzisiaj żadnego programu i pomysłu na pozyskanie elektoratu centrowego, który może zaważyć o zwycięstwie - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski, publicysta ("Do Rzeczy").
Wojciech Wybranowski
Wojciech WybranowskiFoto: PR24

Sąd Najwyższy przyjął uchwałę uznającą wybory prezydenckie za ważne. Orzeczenie dotyczące wyborów wydała Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych.

sejm free shutterstock 1200.jpg
Publicysta o zapowiedziach bojkotu zaprzysiężenia prezydenta: element psucia państwa

Lider PO Borys Budka stwierdził, że wybory prezydenckie nie były uczciwe. Według niego naruszone zostały zasady równości i powszechności wyborów, a Sąd Najwyższy przeszedł nad tym do porządku dziennego.

Wojciech Wybranowski ocenił, że te wybory nie były ani mniej równe, ani mniej powszechne niż inne. - Wybory prezydenckie zostały przeprowadzone sprawnie i skutecznie. Trzeba pamiętać, że odbyły się w sytuacji pandemii koronawirusa. W wielu krajach poza granicami Polski, ich organizacja był uzależniona od przepisów wewnętrznych tych państw - komentował zarzuty o utrudnionym dostępie do głosowania dla Polaków poza granicami kraju.


Posłuchaj
21:28 _PR24_AAC 2020_08_03-21-35-48.mp3 03.08.2020 Wojciech Wybranowski (Polskie Radio 24 / Północ - Południe)

 

- Sąd Najwyższy pochylił się nad wszystkimi skargami i stwierdził, że nawet gdyby uznać je za zasadne, to i tak nie zmieniałyby w sposób zasadniczy wyniku wyborów, nie wpłynęłyby na to, kto wybory wygrał, i w związku z tym należy uznać je za ważne - podkreślał.

"Opozycja będzie wzmacniać swój radykalny elektorat"

Zadaniem publicysty opozycja nie znalazła recepty na wyborczy sukces i przekonanie do siebie elektoratu centrowego. - Będzie więc wzmacniać elektorat radykalny, budować wśród Polaków przekonanie, że wybory były sfałszowane, nieuczciwe, niedemokratyczne i dążyć do eskalacji konfliktu pomiędzy wyborcami PiS i PO, tak jak to było w 2015 r. Opozycja będzie wyprowadzać ludzi na ulice, licząc, że w ten, lub inny sposób doprowadzi do pewnego przesilenia czy zmęczenia niepokojami społecznymi i w efekcie do obalenia rządu i wcześniejszych wyborów lub wygranej w kolejnych wyborach - stwierdził gość audycji.

Wiece w zapisie rozmowy, zapraszamy do wysłuchania. 

***

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Piotr Wąż

Goście: Wojciech Wybranowski

Data emisji: 03.08.2020

Godzina emisji: 21.35

PR24/ka


Czytaj także

"Nie podważajmy werdyktu obywateli". Politolog o posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 15:06
- Uznajmy wolę ludzi, nie szukajmy dziury w całym i prawniczych instrumentów, aby ciągle coś podważać - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski, politolog z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ozdoba: ktoś, kto nie zgadza się z demokratycznym wyborem, jest zwolennikiem dyktatury

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 17:35
- Legalnie wybranym prezydentem jest Andrzej Duda. Każdy, kto z tym polemizuje, podważa funkcjonowanie państwa. Ktoś, kto nie zgadza się z demokratycznym wyborem, jest zwolennikiem dyktatury - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu.
rozwiń zwiń