X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Telefon dla terrorysty? Kolejny kraj zakazuje BB

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2010 07:56
Nadal nie został rozwiązany spór pomiędzy indyjskimi władzami bezpieczeństwa a producentem popularnych komunikatorów BlackBerry.

Indie domagają się umożliwienia służbom bezpieczeństwa monitorowania treści sms-ów oraz e-maili przekazywanych za pośrednictwem tych telefonów. Kanadyjski producent nie chce się na to zgodzić. Władze odpowiedzialne za bezpieczeństwo Indii dają kanadyjskiej firmie jeszcze kilka dni na odpowiedź. Jeżeli nie będzie ona pozytywna, to indyjscy operatorzy zostaną zmuszeni do zablokowania sms-ów oraz e-maili wysyłanych za pośrednictwem BlackBerry.

Kanadyjski producent telefonów wyszedł już częściowo naprzeciw żądaniom indyjskim i zapowiedział, że umożliwi służbom dostęp do meta-danych, czyli do informacji o przesyłanych wiadomościach. Dzięki temu służby będą wiedziały kiedy, jakiej objętości oraz jakiego rodzaju plik został wysłany, nie będą jednak znały jego zawartości.

Indyjskie władze bezpieczeństwa uznały to za niewystarczające i dlatego grożą blokadą części funkcji komunikatorów. Ewentualne ograniczenia dotyczące BlackBerry będą miały istotne znaczenie dla systemu porozumiewania się w Indiach, w których telefonów tych używają przedstawiciele biznesu zarówno indyjskiego, jak i zagranicznego. Ich zdaniem, ograniczenia wpłyną niekorzystnie na działanie wielu firm. Władze tłumaczą jednak, że nie monitorowanymi przekazami mogą posługiwać się terroryści, stanowiący poważne zagrożenie dla Indii.

Nie tylko Indie

BlackBerry miała również problemy w Arabii Saudyjskiej. Władze kraju również chciały mieć dostęp do maili i smsów użytkowników telefonów.  Po kilkudniowej batalii kanadyjski koncert zgodził się na przekazywanie danych władzom.

Także Unia Europejska odradza używania telefonów RIM.

rk,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Czytaj także

Mobilne wyszukiwanie w sieci coraz popularniejsze

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2010 13:34
Rekordowy dla mobilnego surfowania w Internecie był grudzień. W tym miesiącu aż 1,3 procent rynku zdobyły przeglądarki na urządzeniach mobilnych - podaje firma analityczna NetApplications.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewakuacja i poparzenia radioaktywnym złomem

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2010 07:16
Pięć osób trafiło w Delhi do szpitala z ciężkimi poparzeniami w wyniku radioaktywnego napromieniowania.
rozwiń zwiń