X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Hongkong: wybory przełożone w związku z COVID-19. Opozycja twierdzi, że to przykrywka

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 15:19
Szefowa administracji Hongkongu Carrie Lam poinformowała, że o rok zostaną przełożone wybory do Rady Legislacyjnej, będącej tamtejszym parlamentem. Głosowanie miało odbyć się 6 września. Władze tłumaczą swoją decyzję wzrostem liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
Zakup posiłków na wynos w Hongkongu, 29 lipca. Władze zakazały spożywania posiłków na mieście, zmuszając restauracje do sprzedaży na wynos.
Zakup posiłków na wynos w Hongkongu, 29 lipca. Władze zakazały spożywania posiłków na mieście, zmuszając restauracje do sprzedaży na wynos.Foto: PAP/EPA/JEROME FAVRE

Opozycja uważa, że sytuacja epidemiczna jest przykrywką dla prawdziwych intencji rządu, któremu chodzi o powstrzymanie ludzi przed głosowaniem.

hongkong_1200.jpg
Chiny potępiły Wielką Brytanię. Hongkong kością niezgody

Kandydaci przeciwni władzy mieli nadzieję na dobry wynik i zdobycie większości w Radzie Legislacyjnej Hongkongu. Liczyli na duże poparcie dzięki fali niezadowolenia po wprowadzeniu prawa o bezpieczeństwie narodowym. Napisane w Pekinie przepisy ograniczają autonomię Hongkongu. W zeszłorocznych wyborach do osiemnastu rad dzielnic Hongkongu prodemokratyczni kandydaci zdobyli większość w siedemnastu z nich.

Wpływ Pekinu

Parlamentarzyści wybierani w wyborach zajmują w Radzie Legislacyjnej Hongkongu połowę miejsc, a drugą - ludzie związani z władzami w Pekinie.

W Hongkongu od dziesięciu dni notuje się ponad sto nowych przypadków zakażenia koronawirusem na dobę. Od połowy kwietnia do końca czerwca dobowo notowano zero lub kilka przypadków.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To sztuczny twór". Chińska wirusolog zapowiada ujawnienie prawdy o COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 14:40
Chińska wirusolog oskarżyła władze Chin na łamach hiszpańskiego "El Mundo" o doprowadzenie do pandemii koronawirusa. Zapowiedziała, że jej zespół przedstawi raport dowodzący, że koronawirus to sztuczny twór, który po raz pierwszy wcale nie pojawił się na targu w Wuhanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny: rekordowe śledzenie mieszkańców. Powstał raport o miastach z największą liczbą kamer

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 08:19
W Chinach leży 18 z 20 miast świata z największą liczbą kamer monitoringu w przeliczeniu na mieszkańca – wynika z zestawienia brytyjskiego portalu Comparitech, opisywanego przez hongkoński dziennik "South China Morning Post".
rozwiń zwiń