X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Skandaliczna akcja LGBT w Warszawie. Publicysta: to niszczenie mienia publicznego

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 19:52
- To akt barbarzyńskiego wandalizmu. Trzeba to potępić - powiedziała w Polskim Radiu 24 Edyta Hołdyńska z tygodnika "Sieci" i portalu wPolityce.pl, odnosząc się do umocowania tęczowych flag na kilku warszawskich pomnikach. - Być może jest to akcja ideologiczna, ale to niszczenie mienia publicznego i osoby, które tego się dopuściły, muszą zostać ukarane - dodał Aleksander Wierzejski z TV Republika i Radia Wnet.
Internauci są oburzeni zachowaniem działaczy LGBT
Internauci są oburzeni zachowaniem działaczy LGBTFoto: Facebook/Spacerowiczka/Twitter/Sebastian Kaleta

W nocy z wtorku na środę w Warszawie umocowano tęczowe flagi oraz chustki z symbolem nawiązującym do ruchu anarchistycznego m.in. na figurze Chrystusa przed bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Policja dostała zgłoszenia o zdarzeniach dotyczących pomników: Mikołaja Kopernika, Jana Kilińskiego oraz Syrenki Warszawskiej, jednak ze zdjęć umieszczonych w internecie wynika, że takich zdarzeń było więcej.

1200_LGBT.jpg
"Nie możemy być bierni", "oburzająca prowokacja". Komentarze po skandalicznej akcji LGBT

"One nie są atakowane"

- To akt barbarzyńskiego wandalizmu. Trzeba to potępić. Na tym przykładzie jak na dłoni widać, jak głęboką hipokryzją są hasła, które niosą na sztandarach środowiska LGBT - powiedziała Edyta Hołdyńska.


Posłuchaj
22:54 PR24_AAC 2020_07_29-18-06-13.mp3 Debata dnia, cz. 1. Edyta Hołdyńska i Aleksander Wierzejski o umieszczeniu tęczowych flag na kilku pomnikach w Warszawie (Polskie Radio 24)

 

Jej zdaniem osoby reprezentujące środowiska LGBT wykazują się aktami agresji, choć same ofiarami takich nie są. - One przecież nie są atakowane. Nie ma do czynienia z aktem nietolerancji wobec nich. Nikt im nie zabrania jakiegokolwiek udziału w życiu publicznym. Nikt im też nie odbiera praw człowieka - zaznaczyła.

Czytaj także:

Według Edyty Hołdyńskiej "osoby ze środowiska LGBT, próbując mówić o tym, że politycy nie walczą o ich prawa, tak naprawdę atakują jedną opcję polityczną". - Chodzi o tę, która wygrała wybory. Dlatego sprawa umieszczenia na warszawskich pomnikach tęczowych flag będzie dla prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, doskonałym testem, jeśli chodzi o to, czy zabierze w niej głos - powiedziała, nawiązując do kampanii wyborczej, w której trakcie kandydat Koalicji Obywatelskiej dystansował się od środowisk LGBT.

"To chuligaństwo"

Z kolei Aleksander Wierzejski podkreślił, że przede wszystkim oczekuje wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które dopuściły się zawieszenia tęczowych flag na kilku warszawskich pomnikach. - Być może jest to akcja ideologiczna, natomiast niewątpliwie jest to chuligaństwo. To niszczenie mienia publicznego i jako warszawski podatnik domagam się od władz, by osoby, które tego się dopuściły, zostały ukarane - zaznaczył.

1200_Morawiecki_TT.jpg
Premier: nie ma zgody na profanowanie symboli narodowych i religijnych

Dodał, że Rafał Trzaskowski powinien jak najszybciej publicznie odnieść się do tego, co się wydarzyło. Jednocześnie zaznaczył, że zdarzenie to nie powinno stać się dominującym tematem. - Ja prezydenta Warszawy pytałbym bardziej o sprawy stricte miejskie, związane z ulicami jak np. usprawnienie poruszania się samochodem po centrum stolicy, a nie o ideologiczne bądź jego katolicyzm. To jest jego sumienie i mnie to, szczerze mówiąc, nie interesuje - podkreślił Aleksander Wierzejski.


Posłuchaj
21:29 PR24_AAC 2020_07_29-18-32-49.mp3 Debata dnia, cz. 2. Edyta Hołdyńska i Aleksander Wierzejski o zaplanowanym na czwartek spotkaniu Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim (Polskie Radio 24)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszono także temat zaplanowanego na czwartek spotkania Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim i konsolidacji opozycji, o czym przypomina Szymonowi Hołowni poseł PO Jan Grabiec.

* * *

Audycja: "Debata Dnia"
Prowadził: Krzysztof Świątek
Goście: Edyta Hołdyńska (tygodnik "Sieci", portal wPolityce.pl), Aleksander Wierzejski (TV Republika, Radio Wnet)
Data emisji: 29.07.2020
Godzina emisji: 18.06

Polskie Radio 24/bb

Czytaj także

"Trzaskowski schował głowę w piasek". Wiceszef klubu Lewicy o "tęczowym disco"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 13:54
Młodzi ludzie, którzy protestowali przeciwko "Karcie rodziny" pod Pałacem Prezydenckim, spontanicznie pokazali, że mają więcej odwagi niż kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski - ocenił wiceszef klubu Lewicy Krzysztof Śmiszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tak dla rodziny, nie dla gender". Nowa inicjatywa Ordo Iuris w obronie tradycyjnych wartości

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 15:27
Chrześcijański Kongres Społeczny i Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris postulują wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i zastąpienie jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny. Dziś zaczynają zbierać podpisy o rejestrację tej inicjatywy w Sejmie. To w efekcie umożliwi dalsze prace nad projektem nowej konwencji oraz upoważni władze do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowa Fantastyka" przeprasza środowiska LGBT. Jacek Komuda: ja nie zamierzam nikogo przepraszać

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 17:16
- Żyjemy w wolnym kraju, mamy swobodę wypowiedzi. Jeżeli komuś coś się nie podoba, może podać mnie do sądu. Nie może być tak, że zostanie wprowadzona cenzura i jeśli coś temu rozwydrzonemu środowisku LGBT się nie spodoba, to np. będą cenzurowane konkretne książki - powiedział pisarz Jacek Komuda.
rozwiń zwiń