X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nawet milion złotych wsparcia. Sejm zdecydował ws. ustawy o pomocy publicznej dla firm

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 11:55
Ustawa o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców trafi do podpisu prezydenta. W Sejmie zakończyły się prace legislacyjne nad ustawą, którą do parlamentu wniósł rząd.
Posiedzenie Sejmu
Posiedzenie SejmuFoto: Kancelaria Sejmu/Twitter

W myśl ustawy, firmy będą mogły skorzystać z trzech rodzajów pomocy. Pierwszy z nich to pomoc w formie pożyczki krótkoterminowej na sześć miesięcy. Drugi typ pomocy to tymczasowe wsparcie restrukturyzacyjne przyznawane na okres do 18 miesięcy.

EN_bon-1200.jpg
Zyskają rodziny i branża. Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym trafi na biurko prezydenta

Ostatni rodzaj to pomoc na restrukturyzację. Według resortu rozwoju ma być ona przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy samodzielnie nie udźwignęliby restrukturyzacji, ale opracowali jej plan.

Nawet milion złotych

Resort rozwoju spodziewa się, że rocznie z zapisanych w ustawie mechanizmów pomocowych skorzysta od 140 do 240 firm. Podczas prac nad regulacją w Senacie, wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur mówił, że średni koszt pomocy - w zależności od wielkości firmy i od głębokości interwencji - jest szacowany od 500 tysięcy do miliona złotych.

Ustawa ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Szefowie firm o sytuacji swoich przedsiębiorstw po epidemii (PAP)Szefowie firm o sytuacji swoich przedsiębiorstw po epidemii (PAP)

pg

Czytaj także

Sejm odrzucił wnioski o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 22:00
Sejm odrzucił w głosowaniach oba wnioski Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komunistyczne zbrodnie bez przedawnienia. Sejm zdecydował ws. ustawy

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 17:49
Sejm przyjął w środę senackie poprawki dotyczące nowelizacji ustawy o IPN, która wprowadza trwałe nieprzedawnianie się karalności zbrodni komunistycznych. Obecne przepisy stanowią, że część tych zbrodni przedawni się 1 sierpnia br. Nowela trafi teraz do podpisu prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy rodzaje pomocy dla firm. Sejm uchwalił ważne ustawy

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 16:00
Sejm zakończył dwudniowe prace. Uchwalił, między innymi, nowelizację ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii oraz ustawę o pomocy państwa w zabezpieczaniu tzw. kredytów kupieckich.
rozwiń zwiń