X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Antoni Macierewicz: to Arabski jest odpowiedzialny

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2010 12:14
Poseł PiS Antoni Macierewicz uważa, że odpowiedzialność za przygotowanie wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z delegacją spoczywa na szefie Kancelarii Premiera Tomaszu Arabskim.

Poseł PiS Antoni Macierewicz uważa, że odpowiedzialność za przygotowanie wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z delegacją spoczywa na szefie Kancelarii Premiera Tomaszu Arabskim.

Według szefa zespołu parlamentarnego badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej, minister Arabski przygotowywał wizytę zarówno od strony technicznej jak i dyplomatycznej. 17 i 18 marca szef Kancelarii Premiera odbył w Moskwie ważną rozmowę na ten temat.

"Pan minister Arabski zajmował się nie tylko organizacyjną funkcją przy okazji tej wizyty. Zajmował się także aspektami polityczno-dyplomatycznymi" - powiedział Macierewicz na konferencji prasowej w Sejmie.

"Odbył on niesłychanie ważną rozmowę w Moskwie w tej sprawie w dniach 17-18 marca. Była ona tak istotna, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych odwołało wizytę pana ministra Handzlika z Kancelarii Prezydenta" - dodał poseł PiS.

Macierewicz powołał się na dokument autorstwa polskiego ambasadora w Rosji skierowany do prezydenckiego ministra Mariusza Handzlika z 16 marca 2010 roku.

Które decyzje podejmował?

Według posła PiS Handzlik chciał w Moskwie odbyć konsultacje. Macierewicz podkreślił, że z dokumentu wynika, że MSZ w ostatnim momencie odwołało wizytę Handzlika tłumacząc, że w związku z planowaną delegacją ministra Arabskiego oraz wiceszefa MSZ Andrzeja Kremera ws. przygotowań do uroczystości katyńskich, nie jest możliwa realizacja wyjazdu prezydenckiego urzędnika. (Handzlik i Kremer zginęli w katastrofie smoleńskiej).

"Mam nadzieję, że minister Arabski uzna za stosowne poinformowanie opinii publicznej jak szeroki był zakres jego odpowiedzialności i jak daleko idące były skutki jego działań. Które decyzje podejmował? Które podejmował na skutek konsultacji z premierem Tuskiem?" - pytał Macierewicz.

W poniedziałek Macierewicz mówił, że Arabski i szef MON Bogdan Klich "szczególnie" odpowiadają za organizację wylotu delegacji prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska. Zapowiedział, że zespół ds. katastrofy smoleńskiej, którym kieruje, zaprosi szefa kancelarii premiera na posiedzenie.

kh

 

Czytaj także

Remont tupolewa bez przetargu?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2010 15:46
Według Prawa i Sprawiedliwości należy wyjaśnić kwestię remontu maszyny TU 154 M.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Macierewicz po katastrofie smoleńskiej dojrzał do PiS

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2010 13:50
Antoni Macierewicz zastanawia się nad wstąpieniem w szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Poseł kojarzony z PiS nie jest oficjalnie jej członkiem, tylko prezesem Ruchu Katolicko-Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie kancelaria prezydenta organizuje loty"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2010 13:10
Szef parlamentarnego zespołu do spraw wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej podkreślił, że to kancelaria premiera odpowiadała za bezpieczeństwo lotów VIP-owskich.
rozwiń zwiń