X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Możemy spodziewać się rekordowej frekwencji". Dr Andrzej Anusz o wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 13:55
- Wynik tych wyborów nie powinien być kwestionowany przez żadną znaczącą siłę polityczną. To dobrze dla demokracji w Polsce, każde wybory to jej święto -  mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu im. Józefa Piłsudskiego.
Andrzej Anusz
Andrzej AnuszFoto: PR24/AK

Dr Andrzej Anusz zauważył, że gdyby do wyborów doszło 10 maja, moglibyśmy spodziewać się wielu protestów związanych z ich wynikami, co oznaczałoby wielomiesięczny kryzys polityczno-prawny.

mid-20624441 (1).jpg
"Rafał Trzaskowski jest produktem medialnym". Prof. Mieczysław Ryba o kampanii wyborczej

Ocenił także, że możemy się spodziewać, iż niedzielne wybory prezydenckie będą miały rekordową frekwencję. - Pamiętajmy, że wybory prezydenckie zawsze cieszą się w Polsce zainteresowaniem, te mogą mieć frekwencję najwyższą po 1989 r., wskazuje na to m.in. wskaźnik osób zarejestrowanych do głosowania za granicą - zwracał uwagę.

Posłuchaj
14:15 _PR24_AAC 2020_06_26-12-41-21.mp3 26.06.2020 dr Andrzej Anusz (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

- Frekwencję w I turze szacuję na okolice 65 proc. To jest bardzo dobre dla mandatu wybranego prezydenta -  ocenił politolog.

"Szymon Hołownia nie powinien jednoznacznie apelować o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego"

Gość audycji oceniał także sytuację polityczną kontrkandydatów Andrzeja Dudy. - Szymon Hołownia jest pod bardzo dużą presją ze strony PO już przed pierwszą turą. Jeśli jednak jednoznacznie poprze Rafała Trzaskowskiego, to będzie oznaczało jego śmierć polityczną, kompletnie go zniszczy. Jeśli natomiast tego nie zrobi i przekształci poparcie dla siebie w partię polityczną, to ma szansę utrzymać się przez jakiś czas na scenie politycznej - stwierdził gość audycji.

"Przełamanie tendencji"

- Mogliśmy odnieść wrażenie, że wejście do kampanii Rafała Trzaskowskiego zaskoczyło sztab Andrzeja Dudy, pierwsze dni obecności kandydata KO to ciekawa sytuacja polityczna, urzędujący prezydent znalazł się w defensywie. Ostatnie dni przynoszą jednak przełamanie tej tendencji. Dynamika, jaką osiągnął Andrzej Duda to próba wygrania w pierwszej turze. Jeśli osiągnie powyżej 44 proc. głosów, będzie faworytem przed II turą - dodał dr Andrzej Anusz.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Andrzej Anusz

Data emisji: 26.06.2020

Godzina emisji: 12.40

PR24/PAP/ka

Czytaj także

"Wizyta zgodna z polską racją stanu". Amerykanista o spotkaniu Duda-Trump

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 09:55
- Mówimy o cywilizacyjnym wyborze, czy będziemy rozgrywani, czy wybijemy się na suwerenność. Tylko Amerykanie pozwalają nam na ścieżkę rozwoju niezależną od wszystkich konfiguracji geopolitycznych w Europie - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski, amerykanista. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inwestycje i wysokie technologie są dla Polski kluczowe". Prof. Krysiak o wizycie Andrzeja Dudy w USA

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 12:52
- By zaistniały inwestycje, konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności dla takich firm jak np. Microsoft. A to zagwarantuje nam obecność wojsk amerykańskich - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z Głównej Szkoły Handlowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasze interesy są zbieżne". Witold Waszczykowski o wizycie Andrzeja Dudy w USA

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 08:41
- Nie dziwi mnie, że Donald Trump zdecydował się oficjalnie poprzeć Andrzeja Dudę, bo nasze interesy są zbieżne - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS, były szef MSZ Witold Waszczykowski. - To, że politycy podobnych opcji politycznych sobie pomagają, jest od lat standardem - dodał.
rozwiń zwiń