X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Występujemy w interesie wschodniej flanki NATO". Szymon Szynkowski vel Sęk o rozmowach Duda-Trump

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 12:11
- Powinniśmy zabiegać o to, żeby siły amerykańskie w Europie jako całość nie były zmniejszane, natomiast by była zwiększana obecność sił amerykańskich w Polsce. To powinien być nasz zasadniczy cel - mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.
Szymon Szynkowski vel Sęk
Szymon Szynkowski vel SękFoto: PR24/MS

W środę prezydent Andrzej Duda spotkał się w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Obaj przywódcy podpisali wspólną deklarację, która przewiduje pogłębianie współpracy obronnej przez rozwój planów wzmocnienia więzi wojskowych oraz rozpoczęcie nowego rozdziału we współpracy energetycznej w formie partnerstwa na rzecz rozwoju polskiego sektora energetyki jądrowej.

krasnodębski IMG_7921.jpg
"Kwestia naszej obronności leży w interesie całej Europy". Prof. Krasnodębski o spotkaniu Duda-Trump

Jak zaznaczył Szymon Szynkowski vel Sęk, w interesie europejskiego bezpieczeństwa jest obecność sił amerykańskich zarówno w Polsce, jak i innych państwach Europy. - Powinniśmy występować w interesie Polski i całej wschodniej flanki NATO - podkreślał.

Posłuchaj
15:48 _PR24_AAC 2020_06_26-10-33-37_szynko.mp3 26.06.2020 Szymon Szynkowski vel Sęk (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Wiceminister spraw zagranicznych komentował stanowisko kandydata Koalicji Obywatelskiej w sprawach polityki zagranicznej Polski. - Mam nadzieję, że zanim Rafał Trzaskowski zacznie mówić o ocieplaniu relacji z Rosją, nie zapomni o tym, że jest to dzisiaj państwo, które narusza prawo międzynarodowe, prowadzi wojnę na Ukrainie, prowadzi agresywną politykę wobec wielu państw, także wobec Polski, zarówno w warstwie cyberprzestrzeni, naruszania przestrzeni powietrznej, jak i warstwie narracyjnej, przez propagandową wizję historii.

- Chcielibyśmy, by był możliwy dialog z Federacją Rosyjska, Ale on nie może być oparty na kłamstwie, na akceptacji agresywnej polityki łamania prawa międzynarodowego - dodał wiceminister.

W czwartek wieczorem na stronie Trzaskowski2020.pl opublikowany został program wyborczy kandydata KO na prezydenta, Rafała Trzaskowskiego. Program składa się z trzech rozdziałów: "My i nasi najbliżsi", "Nasze otoczenie" oraz "Nasze państwo, nasza wspólnota".

trzaskowski 1200 pap.jpg
Trzaskowski pokazał program trzy dni przed wyborami. Prof. Reginia-Zacharski: to nieuczciwe posunięcie

- Nie jest zaskoczeniem, że wizja Rafała Trzaskowskiego jest bliska tej, jaką wyraził w 2011 Radosław Sikorski, czyli wezwanie Niemiec do większej aktywności na arenie europejskiej i globalnej oraz wpisanie się Polski w nurt niemieckiej polityki, "podczepienie" się pod dużego sąsiada. Relacje z Niemcami trzeba dobrze układać, ale to muszą być relacje partnerskie, oparte na wzajemnym szacunku, oparte na zdefiniowaniu obszarów wspólnych i różnic. Wizja Radosława Sikorskiego była inna, kontynuatorem tej wizji jest Rafał Trzaskowski - stwierdził Szymon Szynkowski vel Sęk.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Szymon Szynkowski vel Sęk

Data emisji: 26.06.2020

Godzina emisji: 10.33

PR24/PAP/ka

Czytaj także

"Wizyta zgodna z polską racją stanu". Amerykanista o spotkaniu Duda-Trump

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 09:55
- Mówimy o cywilizacyjnym wyborze, czy będziemy rozgrywani, czy wybijemy się na suwerenność. Tylko Amerykanie pozwalają nam na ścieżkę rozwoju niezależną od wszystkich konfiguracji geopolitycznych w Europie - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski, amerykanista. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inwestycje i wysokie technologie są dla Polski kluczowe". Prof. Krysiak o wizycie Andrzeja Dudy w USA

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 12:52
- By zaistniały inwestycje, konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności dla takich firm jak np. Microsoft. A to zagwarantuje nam obecność wojsk amerykańskich - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z Głównej Szkoły Handlowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasze interesy są zbieżne". Witold Waszczykowski o wizycie Andrzeja Dudy w USA

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 08:41
- Nie dziwi mnie, że Donald Trump zdecydował się oficjalnie poprzeć Andrzeja Dudę, bo nasze interesy są zbieżne - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS, były szef MSZ Witold Waszczykowski. - To, że politycy podobnych opcji politycznych sobie pomagają, jest od lat standardem - dodał.
rozwiń zwiń