X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rafał Trzaskowski jest produktem medialnym". Prof. Mieczysław Ryba o kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 10:15
- Jeśli kampania wyborcza jest starciem na programy, a tak powinno być, a dopiero na trzy dni przed wyborami pokazuje się program najpoważniejszego kandydata opozycji, to jesteśmy w jakiejś iluzji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Wybory prezydenckie 2020. Prezydent Warszawy, kandydat KO w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski (C) podczas wiecu wyborczego na Rynku w Rzeszowie, 24.06.2020.
Wybory prezydenckie 2020. Prezydent Warszawy, kandydat KO w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski (C) podczas wiecu wyborczego na Rynku w Rzeszowie, 24.06.2020. Foto: PAP/Darek Delmanowicz

W czwartek wieczorem na stronie Trzaskowski2020.pl opublikowany został program wyborczy kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Program składa się z trzech rozdziałów: "My i nasi najbliżsi", "Nasze otoczenie" oraz "Nasze państwo, nasza wspólnota".

bielan adam_1200.jpg
"Trzaskowski lekceważy wyborców". Bielan o programie kandydata KO

Jak podkreślał prof. Mieczysław Ryba, jest zdumiewające, że program kandydata na prezydenta został opublikowany w ostatniej chwili przed wyborami. - Rafał Trzaskowski jest produktem medialnym, zbudowanym na wizerunku emocjonalnym. Nie przypominam sobie kampanii, by kandydat nie miał programu, chyba że programem jest wizerunek - stwierdził.

Posłuchaj
08:56 _PR24_AAC 2020_06_26-07-50-38_ryba.mp3 26.06.2020 prof. Mieczysław Ryba (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

 - Gdyby Rafał Trzaskowski rywalizował z obecnym prezydentem na programy, a przede wszystkim na wiarygodność ich realizacji, to Andrzej Duda powinien wygrać w pierwszej turze. Za nim stoi dorobek wielu spełnionych obietnic. Za Rafałem Trzaskowskim stoi bezsporne obciążenie Platformy Obywatelskiej, jej rządów oraz jego nieudanych rządów w Warszawie - przypominał politolog.

Komentując ostatnie dni kampanii, prof. Mieczysław Ryba stwierdził, że widoczne jest bardzo duże ożywienie w kampanii Andrzeja Dudy. - Prezydent, spotykając się z ludźmi, rozkręca się, dodaje mu to energii. Inni się męczą, nie każdy ma taki dobry kontakt z obywatelami - zauważył.

Paweł Mucha 663.jpg
Paweł Mucha: wybór Andrzeja Dudy to wskazanie dla Polski drogi rozwoju

- Wydaje się, że Szymon Hołownia jest o wiele dynamiczniejszy w kontaktach z ludźmi niż Rafał Trzaskowski, ale za kandydatem KO stoi aparat partyjny, nie sadzę zatem, żeby Szymon Hołownia był w stanie w ostatnich dniach odwrócić proporcje głosów, tak by wejść do drugiej tury - dodał politolog.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Prof. Mieczysław Ryba

Data emisji: 26.06.2020

Godzina emisji: 07.50

PR24/PAP/ka

Czytaj także

"Wizyta zgodna z polską racją stanu". Amerykanista o spotkaniu Duda-Trump

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 09:55
- Mówimy o cywilizacyjnym wyborze, czy będziemy rozgrywani, czy wybijemy się na suwerenność. Tylko Amerykanie pozwalają nam na ścieżkę rozwoju niezależną od wszystkich konfiguracji geopolitycznych w Europie - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski, amerykanista. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inwestycje i wysokie technologie są dla Polski kluczowe". Prof. Krysiak o wizycie Andrzeja Dudy w USA

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 12:52
- By zaistniały inwestycje, konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności dla takich firm jak np. Microsoft. A to zagwarantuje nam obecność wojsk amerykańskich - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z Głównej Szkoły Handlowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasze interesy są zbieżne". Witold Waszczykowski o wizycie Andrzeja Dudy w USA

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 08:41
- Nie dziwi mnie, że Donald Trump zdecydował się oficjalnie poprzeć Andrzeja Dudę, bo nasze interesy są zbieżne - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS, były szef MSZ Witold Waszczykowski. - To, że politycy podobnych opcji politycznych sobie pomagają, jest od lat standardem - dodał.
rozwiń zwiń