X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Dziennikarz wykorzystujący poufne dane na umowie z urzędem miasta w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 13:09
Dziennikarz, który miał w przeszłości ujawniać poufne dane z objętych tajemnicą śledztw, próbował skompromitować najważniejsze osoby w państwie i służby specjalne, teraz zajmuje się ewidencją mieszkańców stolicy.
Panorama Warszawy. Zdjęcie ilustracyjne
Panorama Warszawy. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shtuterstock

Związany z Janem Pińskim dziennikarz Grzegorz Jakubowski znalazł zatrudnienie w stołecznym urzędzie, gdzie ma dostęp do urzędowej bazy danych – podaje portal zyciestolicy.pl. "Czy to oznacza, że Trzaskowski chce wzmocnić SokzBuraka?" – pyta autor publikacji.

Grzegorz Jakubowski to były dziennikarz śledczy, związany z „Gazetą Finansową”, a wcześniej z natemat.pl. Według portalu zyciestolicy.pl dziennikarz – kierowany przez Jana Pińskiego – "realizował najbrutalniejsze medialne ataki na przeciwników" swojego mentora.

Bombardował działania instytucji, szczególnie służb specjalnych

kaleta 1200.jpg
"Szkolenie anarchistów" za miejskie pieniądze. Interwencja posłów PiS ws. Biennale Warszawa

Jak czytamy, mężczyzna opisywał m.in. aferę w KNF, sprawę Doroty Rabczewskiej "Dody", i aferę Amber Gold. "Zawsze występował w roli osoby bombardującej działania instytucji rządowych. Szczególnym celem jego ataków stała się Agencja Wywiadu oraz Centralne Biuro Antykorupcyjne, ze szczególnym upodobaniem kierownictwa służb specjalnych" – czytamy.

Portal wskazuje też na rzekome powiązania Jakubowskiego z byłym szefem wywiadu płk. Grzegorzem Małeckim, szefową oko.press Bianką Mikołajewską, dziennikarzem "Gazety Wyborczej" Wojciechem Czuchnowskim i byłym szefem WSI gen. Markiem Dukaczewskim.

Miał atakować dziennikarzy – Sylwestra Latkowskiego, Cezarego Gmyza, Piotra Nisztora i Witolda Gadowskiego.

Materiały poufne

Twitter Porozumienie Jan Strzeżek Lech Jaworski 1200.jpg
"Muzeum niespełnionych obietnic im. Rafała Trzaskowskiego". Porozumienie punktuje prezydenta Warszawy

Portal twierdzi, że niektóre publikacje Jakubowskiego zawierały informacje o charakterze poufnym. "Były to często raporty czy analizy, a nawet dokumenty i informacje z toczących się postępowań. Tak też było w przypadku serii artykułów dot. Doroty Rabczewskiej, gdzie Jakubowski publikował materiały i informacje objęte tajemnicą śledztwa" – podano.

W artykule stwierdzono, że teraz dziennikarz pracuje w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz w ewidencji ludności, gdzie zajmuje się meldunkami i dowodami osobistymi. "Powstaje poważne pytanie, czy ktoś, kto w swojej dotychczasowej karierze zajmował się publikowaniem prywatnej korespondencji, poufnych informacji i raportów, potajemnym nagrywaniem rozmów, powinien mieć dostęp do systemów urzędowych m.st. Warszawy?" – zasugerowano. Mężczyzna usunął także swoje konto na Twitterze tuż przed tym, jak znalazł nową pracę.

Pracując jako urzędnik, Jakubowski – podaje portal – może mieć dostęp do bazy PESEL, adresów, numerów telefonów, maili, numerów dowodów osobistych i wzorów podpisów.

Według portalu Jakubowski ma być też związany z hejterską stroną wiesci.24.pl, która uderza fake newsami w rząd i promuje Rafała Trzaskowskiego.

pg,TVPInfo,zyciestolicy.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawski ratusz wspiera fundację b. agentki SB. Trzaskowski: nie prześwietlam przeszłości wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 13:55
- Nie prześwietlam przeszłości wszystkich, którzy otrzymują wsparcie ratusza - podkreślił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapytany o wsparcie dla fundacji prowadzonej przez Jolantę Lange, która w przeszłości była tajnym współpracownikiem SB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie dotrzymał 72 z 77 złożonych w kampanii obietnic". Patryk Jaki o Rafale Trzaskowskim

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 16:27
- Prezydent Warszawy nie dotrzymał 72 z 77 obietnic, jakie złożył podczas kampanii przed wyborami samorządowymi w 2018 r. - powiedział w czwartek Patryk Jaki (Solidarna Polska). Europoseł zapowiedział nową odsłonę strony internetowej poświęconej obietnicom Rafała Trzaskowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z 77 obietnic nie spełnił 72. Strona "Trzaskowski Watch" rozlicza prezydenta Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 10:57
Rafał Trzaskowski nie dotrzymał 72 z 77 obietnic, jakie złożył podczas kampanii przed wyborami samorządowymi w 2018 r. - ogłosił europoseł Patryk Jaki (Solidarna Polska). Polityk wznowił działanie strony, która rozlicza włodarza Warszawy z realizacji jego przedwyborczych zapowiedzi.
rozwiń zwiń