X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Media: USA rozważają przeprowadzenie pierwszej próby nuklearnej od 1992 roku

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 18:00
Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa rozważa przeprowadzenie pierwszej próby nuklearnej od 1992 roku, która miałaby być ostrzeżeniem dla Rosji i Chin - podaje agencja AFP. Według części mediów, są sygnały, że w ostatnich dniach USA rozpoczęły z Rosjanami rozmowy na temat negocjacji w kwestii broni jądrowej.
Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa rozważa przeprowadzenie pierwszej próby nuklearnej od 1992 roku, która miałaby być ostrzeżeniem dla Rosji i Chin. Zdjęcie ilustracyjne
Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa rozważa przeprowadzenie pierwszej próby nuklearnej od 1992 roku, która miałaby być ostrzeżeniem dla Rosji i Chin. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Den4is / Shutterstock

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa rozważa przeprowadzenie pierwszej próby nuklearnej od 1992 roku, która miałaby być ostrzeżeniem dla Rosji i Chin - podaje w sobotę agencja AFP.


chiny free 1200
Chińskie testy atomowe na poligonie Lob Nor. Ekspert: Chiny dostosowują strategię jądrową do rosyjskiej

Powołując się na wysokiej rangi przedstawiciela administracji oraz dwóch byłych jej członków informację tę podał jako pierwszy w piątek dziennik "Washington Post".

Podczas narady, która miała miejsce 15 maja, administracja miała zaproponować przeprowadzenie takiej próby, w związku z tym, że Rosja i Chiny przeprowadzają podobne testy. 

Źródła: trwają rozmowy ws. kolejnej rundy negocjacji ws. zbrojeń nuklearnych

Decyzja w sprawie próby nuklearnej przez Stany Zjednoczone na razie nie zapadła - podał "Washington Post". Według rozmówcy "WP" pokazanie, że USA są w stanie "szybko" przeprowadzić próbę nuklearną byłoby dogodną taktyką negocjacyjną w chwili, gdy Waszyngton próbuje doprowadzić do podpisania trójstronnego traktatu w sprawie broni atomowej z Rosją i Chinami.


Chiny free 1200.jpg
Próby atomowe Chin. Ekspert: Chiny intensywnie się zbroją, rozwijają broń hipersoniczną

W czwartek administracja Trumpa poinformowała swoich zagranicznych partnerów o zamiarze wyjścia z traktatu o otwartych przestworzach, uzasadniając tę decyzję łamaniem układu przez Rosję.

W ubiegłym roku Stany Zjednoczony wystąpiły z traktatu o likwidacji pocisków rakietowych średniego i pośredniego zasięgu (INF). Wycofanie się z tego porozumienia, podpisanego jeszcze w latach ZSRR, USA tłumaczyły tym, że Rosja nie stosuje się do jego zapisów i rozmieszcza pociski manewrujące 9M729. Co do tego, że Rosja łamała traktat INF zgodni są także pozostali członkowie NATO. Układ przestał obowiązywać w sierpniu ubiegłego roku.

Jak podają media w USA są sygnały,  że w ostatnich dniach Stany Zjednoczone rozpoczęły z Rosjanami rozmowy na temat nowej rundy negocjacji w sprawie zbrojeń nuklearnych.

PAP/inne/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Parasol atomowy USA bez Niemiec? W ciągu 10 lat mogą opuścić nuclear sharing. Ambasador USA: może kolej na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 23:56
- Ryzyko stopniowego wyjścia Niemiec z programu nuclear sharing jest poważne. Brak decyzji o zakupie nowych samolotów zdolnych do przenoszenia amerykańskich ładunków jądrowych składowanych na terytorium Niemiec oznaczać będzie de facto wyjście z tego programu w ciągu dekady – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Justyna Gotkowska z Ośrodka Studiów Wschodnich. Dodaje, że z tego rodzaju osłabienia obecności USA w Europie z pewnością ucieszyłaby się Rosja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: nie ma alternatywy dla parasola atomowego USA. Jeśli Berlin wyjdzie z programu, Kreml będzie świętował

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 18:00
Rozmontowanie traktatów przez Rosję i agresywna polityka Kremla powinny skłonić Niemcy do innego zachowania niż obecnie, gdy SPD namawia do wyjścia z programu nuclear sharing. Mowa o składowaniu amerykańskich bomb jądrowych na terenie Niemiec. To część doktryny NATO zakładającej odstraszanie potencjalnego przeciwnika, m.in. Rosji  – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Michał Baranowski, dyrektor biura German Marshall Fund w Warszawie.
rozwiń zwiń