X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Dbamy o pamięć wydarzeń 1920 r." Bp Kamiński o figurze Matki Bożej Łaskawej

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 17:15
- Ojciec Święty, będąc w 1999 r. na terenie naszej diecezji, w dwóch wypowiedziach przypomniał nam, że wydarzenia 1920 r. i pamiątki z tego terenu zostały powierzone nam w swoiste dziedzictwo - mówił w Polskim Radiu 24 biskup diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński.
Audio
  • 23.05.2020 biskup Romuald Kamiński (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Warszawa 1920 r. Żołnierze przy stanowisku polskich karabinów maszynowych podczas akcji w rejonie Radzymina
Warszawa 1920 r. Żołnierze przy stanowisku polskich karabinów maszynowych podczas akcji w rejonie RadzyminaFoto: Wikipedia/Halibutt/domena publiczna

Bp Kamiński nawiązał do wizyty Jana Pawła II w 1999 r. w Radzyminie i zobowiązania, które papież wówczas nałożył na diecezję warszawsko-praską, aby kultywowała pamięć o wydarzeniach roku 1920 i o ofierze polskich żołnierzy. Zwrócił uwagę, że decyzja następcy św. Piotra nie była przypadkowa.

1200_Matka_Boża_Cud_książka.jpg
"To jest jedyny taki cud na świecie". Ewa Storożyńska o wydarzeniach 1920 roku

"Karol Wojtyła był równolatkiem wydarzeń 1920 r. Jego ojciec, który był uczestnikiem kampanii roku 1920, najpierw dziecku, a potem dorosłemu synowi mówił, jakie to miało znaczenie" - powiedział biskup w homilii podczas mszy św. w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły w parafii w Radzyminie. 

- W wojsku było wielu ludzi, którzy nie sprzyjali tej idei nie chcieli przyjąć do wiadomości, że ta interwencja boża była, że ukazanie się Matki Bożej Łaskawej było faktem, są tych wydarzeń bardzo liczne świadectwa - przypominał biskup.

Matka Boża Łaskawa, zwana również Strażniczką Polski znajdzie miejsce przy budowanej świątyni na obrzeżach Radzymina. Biskup zapowiadając powstanie statui podkreślił, że "powstaje ona dzięki ofiarom wiernych, z tzw. wdowiego grosza, jako wyraz szlachetności serc".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] <<< "To jest jedyny taki cud na świecie". Ewa Storożyńska o wydarzeniach 1920 roku

Zapraszamy do wysłuchania zapisu rozmowy. 

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Goście: biskup Romuald Kamiński

Data: 23.05.2020

Godzina emisji: 15.35

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prokuratura Krajowa sprawdzi zdarzenia pokazane w filmie "Nic się nie stało"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 18:15
Trzech prokuratorów pod kierownictwem Dyrektora Departamentu Postępowania Przygotowawczego dokona analizy i oceny okoliczności wynikających z filmu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" - poinformowała Prokuratura Krajowa. Takie polecenie wydał Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń