X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Walka z koronawirusem w Syrii i Libanie. Pomoc niesie polska organizacja

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 08:14
25 tysięcy syryjskich uchodźców w Libanie otrzyma nową pomoc od polskiej organizacji. Chodzi o zabezpieczenie tych osób przed koronawirusem, a także przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej bierze też udział w działaniach związanych z pandemią w samej Syrii.
Audio
  • Liban - syryjscy uchodźcy dostaną pomoc z Polski - Wojciech Cegielski (IAR)
Budowa domów modułowych, które mają pomóc uchodźcom.
Budowa domów modułowych, które mają pomóc uchodźcom.Foto: PCPM

Fundacja PCPM poinformowała w komunikacie, że w najbliższych tygodniach do 25 tysięcy syryjskich uchodźców na północy Libanu trafią drewniane zestawy do wzmocnienia namiotów. Mają one chronić przed śniegiem, wilgocią oraz chorobami zakaźnymi. Syryjczycy mieszkający w domach dostaną z kolei zestawy do termoizolacji budynków.

shutterstock_syria 1200.jpg
Syria: nieznani sprawcy uprowadzili i zastrzelili dziewięciu policjantów

Polska organizacja informuje także, że jest gotowa, by postawić w obozowiskach namiotowych specjalne izolatki, gdyby u Syryjczyków wykryto przypadki koronawirusa. Istnieje obawa, że jeśli patogen pojawi się w obozach, to liczba ofiar i zakażonych może rosnąć w szybkim tempie.

8 lat pomocy

Nowa partia pomocy PCPM jest możliwa dzięki dotacji, jaką fundacja otrzymała od Organizacji Narodów Zjednoczonych. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej dzięki pieniądzom polskich władz, a także międzynarodowych organizacji, od ośmiu lat pomaga Syryjczykom, którzy w wyniku trwającej w ich kraju wojny domowej uciekli do sąsiedniego Libanu.

W samej Syrii z kolei PCPM utworzyła właśnie ośrodek kwarantanny dla uchodźców. Powstał on w obozie w prowincji Idlib, gdzie trafiły 52 składane domy. Konstrukcje, kupione za pieniądze wpłacone przez Polaków, pozwalają izolować ludzi od siebie i tym samym zmniejszają ryzyko przenoszenia wirusa.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej nadal zbiera pieniądze na pomoc dla syryjskich uchodźców.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tak pomaga przyjaciel przyjacielowi". Polscy lekarze udadzą się do USA, by walczyć z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 09:33
- Polska misja medyczna, która niebawem ma się udać do Stanów Zjednoczonych, będzie służyć wymianie doświadczeń z miejscowymi lekarzami - powiedział doktor Marek Rudnicki, przewodniczący Związku Lekarzy Polskich w Chicago w rozmowie z Polskim Radiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stres, depresja, bezsenność - problemy Włochów w czasie pandemii. Uruchomiono telefoniczną pomoc

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 15:30
We Włoszech uruchomiony został bezpłatny ogólnokrajowy numer telefonu, pod którym udzielana jest pomoc psychologiczna w związku z pandemią koronawirusa. To inicjatywa Ministerstwa Zdrowia i Obrony Cywilnej.
rozwiń zwiń