X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tysiące fałszywych faktur i 175 mln zł wyłudzeń. Uderzenie CBA w mafię paliwową

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 12:27
Trzy osoby zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z oszustwami podatkowymi. W ramach śledztwa agenci CBA przeszukali miejsca związane z działalnością zatrzymanych.
Audio
  • Temistokles Brodowski: CBA zatrzymało trzy osoby za oszustwa na podatku VAT (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Białostoccy funkcjonariusze CBA zatrzymali między innymi prezesa jednej ze spółek paliwowych oraz jego wspólników. - Firma uczestniczyła w "karuzeli podatkowej" - mówi Temistokles Brodowski z biura prasowego CBA.

178-pol1200.jpg
Podpalenia aut w centrum Warszawy. Policja zatrzymała syna znanego adwokata

Firma, w której pracowały zatrzymane osoby, w latach 2013-2016 wystawiła ponad 6000 fałszywych faktur VAT za rzekomy obrót paliwami płynnymi na kwotę ponad 930 milionów złotych. Wartość wyłudzonego w ten sposób podatku VAT mogła wynieść nawet 175 milionów złotych.

Udział w zorganizowanej grupie

Zatrzymane osoby zostaną przesłuchane w białostockiej prokuraturze, która prowadzi obecnie sprawę. Mężczyźni usłyszą między innymi zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Działania białostockich funkcjonariuszy CBA to kolejna odsłona śledztwa, w ramach którego pierwsze zatrzymania odbyły się w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy zatrzymano dziewięć osób, działających w mafii paliwowej. Grupa naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 700 milionów złotych.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chcieli wyłudzić ze Skarbu Państwa 140 mln zł. Zatrzymania CBA w związku z "mafią paliwową"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 11:15
Białostoccy funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na Śląsku trzy osoby, a kolejna usłyszała dodatkowe zarzuty w związku z praniem brudnych pieniędzy należących do "mafii paliwowej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Tomasza Grodzkiego. Do CBA zgłaszają się kolejni świadkowie korupcji

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 10:01
CBA przesłuchało już 88 osób w sprawie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i korupcji w szpitalu w Szczecinie Zdunowie, którego był dyrektorem. Jak informuje tvp.info, cały czas pojawiają się kolejni świadkowie potwierdzający przyjmowanie przez Grodzkiego pieniędzy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

CBA: po zatrzymaniach lekarzy weterynarii zarzuty dla producenta karm dla zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 10:08
Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w środę, że w śledztwie prowadzonym przez funkcjonariuszy warszawskiej delegatury CBA zarzuty postawiono czwartej osobie.
rozwiń zwiń