X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Był wielkim świadkiem wiary". Franciszek o św. Janie Pawle II

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 16:16
"Jan Paweł II był kochającym człowieka wielkim świadkiem Ewangelii i przewodził Kościołowi w czasach ogromnych przemian"- te słowa papież Franciszek zawarł we wstępie do książki pt. "100 lat. Słowa i obrazy". Publikacja jest poświęcona polskiemu papieżowi.
Audio
  • Papież Franciszek: św. Jan Paweł II był wielkim świadkiem Ewangelii - Piotr Kowalczuk (IAR)
Jan Paweł II, portret kanonizacyjny
Jan Paweł II, portret kanonizacyjnyFoto: Przemysław Goławski/PolskieRadio.pl

Książka w związku ze stuleciem urodzin świętego Jana Pawła II, ukaże się we Włoszech nakładem wydawnictwa Libreria Editrice Vaticana. Zastanie wydana również po angielsku i po polsku.

Jan informuje agencja Vatican News, wydawnictwo jest przeznaczone głównie dla młodych ludzi, którzy nie poznali polskiego papieża. Zawiera fragmenty jego wystąpień, przemówień i tekstów, a także liczne fotografie.

"Kościół męczenników zza Żelaznej Kurtyny uzyskał głos"

papież Franciszek free shutter 1200.jpg
Papież: potrzebne jest dziennikarstwo, które służy wszystkim

Franciszek we wstępie pod tytułem ”Wdzięczni wspominamy Świętego świadka” napisał, że chce przypomnieć czytelnikom, ile Jan Paweł II wycierpiał w swoim życiu. Dodał, że Karol Wojtyła dzielił również cierpienia swego kraju - Polski. Jak dodał Franciszek, wraz z wyborem pierwszego papieża ze wschodu Europy "Kościół męczenników zza Żelaznej Kurtyny uzyskał głos". Napisał też o "straszliwym zamachu w 1981 roku” na placu Świętego Piotra, gdy "przelał swoją krew za Kościół".

Papież Franciszek podkreślił: "Pozostają w pamięci nas, którzy żyliśmy w latach jego długiego i owocnego pontyfikatu, jego wielkie umiłowanie człowieka, jego postawa otwarcia, poszukiwanie dialogu ze wszystkimi, jego determinacja, by podjąć każdy wysiłek, aby zatrzymać wojny".

Wierność Ewangelii

Papież napisał też o postawie "wychodzenia naprzeciw każdemu i obejmowania tych, którzy cierpią".

Franciszek wyznał również: "Wiele razy w czasie mojego życia kapłańskiego i biskupiego patrzyłem na niego prosząc w moich modlitwach o dar takiej wierności Ewangelii, jakiej świadectwo on nam dawał".

"Był wielkim świadkiem miłosierdzia" - dodał Franciszek.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

15 lat bez św. Jana Pawła II. Wirtualne czuwanie i noc modlitwy

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 17:11
Mija 15 lat od śmierci Jana Pawła II. 2 kwietnia zaplanowano wydarzenia, które upamiętniają Papieża Polaka. Do włączenia się w te inicjatywy zaprasza Konferencja Episkopatu Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież: w dobie pandemii grozi nam jeszcze wirus obojętnego egoizmu

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 14:50
Papież Franciszek mówił w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, że podczas pandemii światu grozi "jeszcze gorszy wirus: obojętnego egoizmu". - Nadszedł czas, by usunąć nierówności, uzdrowić niesprawiedliwość, która podważa u podstaw zdrowie całej ludzkości - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Chrostowski: w czasie pandemii Pismo Święte może pełnić ogromną rolę

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 13:37
Rozpoczyna się XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są słowa "Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia", inauguruje go Niedziela Biblijna, która przypada w trzecią niedzielę wielkanocną. - To kolejna okazja do Narodowego Czytania Pisma Świętego - mówi w rozmowie z Portalem PolskieRadio24.pl ks. prof. Waldemar Chrostowski, teolog, biblista.
rozwiń zwiń