X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Andrzej Duda: nigdy jako Prezydent RP nie pozwolę na wycofanie programu 500+

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 11:16
- Nigdy jako Prezydent RP nie pozwolę na to, by polskie państwo wycofało się z programu 500+ - powiedział Andrzej Duda podczas konwencji programowej w Szeligach. Wydarzenie odbywało się bez udziału publiczności.
Audio
  • Prezydent na konwencji o realizacji 500 plus i obniżeniu wieku emerytalnego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Realizacja programu Rodzina 500+ i obniżenie wieku emerytalnego - to działania z ostatnich lat, o których prezydent Andrzej Duda mówi na przedwyborczej konwencji. W podwarszawskich Szeligach trwa wystąpienie programowe ubiegającego się o reelekcję prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda 1200 Twitter.jpg
Bezpieczeństwo, zdrowie, praca, solidarność. Program prezydenta Andrzeja Dudy na II kadencję

"Spełniły się marzenia"

Andrzej Duda stwierdził, że przez ostatnich 5 lat spełniły się marzenia zwykłych ludzi, o których mówiono mu podczas spotkań z Polakami. W tym kontekście przypomniał spełnioną obietnicę obniżenia wieku emerytalnego. Prezydent zwrócił też uwagę na działania prorodzinne. Dotrzymałem słowa. Został wprowadzony program #Rodzina500plus, choć nikt w niego nie wierzył - zaznaczył prezydent, wyjaśniając, że nie pozwoli na jego zlikwidowanie.

- Nigdy jako Prezydent RP nie pozwolę na to, by Polska wycofała się z programu 500 plus. Trzynasta emerytura, świadczenia dla osób niepełnosprawnych zostaną zachowane. Nie pozwolę, by polskie państwo się z nich wycofało - zapewnił Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał też o wprowadzeniu programu Dobry Start, czyli wyprawki w kwocie 300 złotych dla uczniów.

Trzynasta emerytura

urząd pracy_1200.jpg
Prezydent: zasiłek dla bezrobotnych powinien wzrosnąć do 1300 zł

Jednym z tematów konwencji były również trzynaste emerytury. - Jestem dumny z tego, że byłem częścią władz, które wprowadziła rozwiązania w postaci wzrostu emerytur i rent oraz w postaci trzynastej emerytury - powiedział Andrzej Duda.

CZYTAJ TAKŻE: 5 LAT PREZYDENTURY ANDRZEJA DUDY>>>

- Najniższa emerytura w 2015 roku wynosiła 880 zł, a dziś jest to 1200 zł. A więc zmiana jest tutaj zasadnicza - mówił. - Spokojnie i konsekwentnie, ale z pamięcią, żeby rzeczywiście co roku było to podniesienie, żeby było to widoczne podniesienie odczuwalne w portfelach, a przede wszystkim, żeby było to świadczenie dodatkowe - dodał prezydent.

Konwencja programowa

W podwarszawskich Szeligach prezydent przedstawił swój program wyborczy. Andrzej Duda mówił między innymi o konieczności podniesienia zasiłku dla osób bezrobotnych, wspomniał też o tworzonym Funduszu Medycznym, na który zostanie przeznaczone 3 miliardy zł. Zapowiedział ponadto wsparcie dla rolników, a także budowę dziewięciu wielkich zbiorników retencyjnych.

Ze względu na stan epidemii konwencja programowa odbywała się bez udziału publiczności. Wydarzenie było transmitowane online. Zaproszeni goście obserwowali przemówienie Andrzeja Dudy za pomocą komunikatorów internetowych.

I tura wyborów prezydenckich ma się odbyć 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, to odbędzie się II tura

pg/pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słabe sondaże Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Dr Anusz: straciła już swoje wyborcze szanse

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 21:36
- Pani Kidawa-Błońska miała kilka niejasnych deklaracji, jak chociażby, gdy wzywała do bojkotu wyborów. Wobec tego logicznym byłoby jej wycofanie się ze startu. Stwierdziła natomiast, że tego nie uczyni – powiedział dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego. - To komunikacyjna katastrofa - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: marką prezydentury Andrzeja Dudy jest wiarygodność i odpowiedzialność

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 08:38
- To będzie program wiarygodnej i odpowiedzialnej prezydentury na drugą kadencję - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Reginia-Zacharski: dobre notowania Andrzeja Dudy odzwierciedleniem pozytywnego odbioru działań władzy

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 10:43
- Społeczeństwo bardzo pozytywnie odbiera działania rządu, ale także prezydenta w kwestii najważniejszej, czyli radzenia sobie z pandemią koronawirusa. To powoduje, że sondaże dla Andrzeja Dudy są tak dobre - powiedział prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń