X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Szacowanie strat i koniecznej pomocy. Gliński zapowiada rekompensaty dla instytucji kultury

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 08:07
Całkowita wartość pomocy dla sektora kultury w różnych formach może mieć wartość do 4 mld zł, czyli prawie tyle, ile wynosi roczny budżet resortu - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Sytuacja, w której się wszyscy znaleźliśmy "jest bezprecedensowa", ocenił Piotr Gliński w rozmowie opublikowanej w środę w "Gazecie Polskiej".

tarcza nowa.jpg
Rząd wzmacnia tarczę antykryzysową. Zobacz nowe rozwiązania

"Dlatego też bezprecedensowe i nadzwyczajne muszą być środki, które mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii. Skutki tych ograniczeń odczuwamy wszyscy - choć rzeczywiście są sektory gospodarki, które odczuły je szczególnie dotkliwie. Sfera kultury jest jedną z pierwszych, którą dotknęły ograniczenia i zapewne najdłużej będzie wracała do stanu sprzed epidemii" - powiedział Gliński.

Konieczna nowelizacja budżetu

Wicepremier wyjaśnił, że w dłuższej perspektywie, po zakończeniu stanu epidemii i ustaniu zagrożenia, przewidywane jest wdrożenie programu dotacyjnego, tzw. rekompensacyjnego, właśnie dla instytucji kultury, aby mogły wrócić do swojej aktywności.

"Pracujemy w tej chwili nad szczegółami tego rozwiązania" - powiedział. "Pracujemy też nad oszacowaniem strat instytucji kultury, aby przy okazji nowelizacji budżetu, która najprawdopodobniej będzie konieczna, zwiększyć środki na dotacje podmiotowe dla instytucji prowadzonych i współprowadzonych przez MKiDN" - dodał.

pap sejm 1200.jpg
Sejmowa komisja za poprawkami w projekcie dot. zmian w tarczy antykryzysowej

4 mld złotych pomocy

"Szacujemy, że całkowita wartość pomocy dla sektora kultury w różnych formach może mieć wartość nawet 4 mld zł, czyli prawie tyle, ile wynosi roczny budżet resortu" - powiedział.

Minister przekazał, że w tle działań pomocowych toczą się prace nad ustawą o statusie artysty, "która systemowo ureguluje część problemów, wobec których dzisiaj stajemy, nie mając gotowego otoczenia prawnego w postaci m.in. planowanego w owej ustawie Funduszu Wsparcia Artystów Zawodowych".

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

E-booki i audiobooki dla każdego. Bogata oferta online warszawskich bibliotek

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 11:28
Chociaż warszawskie biblioteki publiczne są w czasie pandemii koronawirusa zamknięte, oferują swoim czytelnikom zasoby online. W ramach akcji #niezostawiamczytelnika użytkownicy bibliotek mogą korzystać z e-booków, audiobooków, przedłużać wypożyczenia książek oraz uczestniczyć w wykładach online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kultura cyfrowa" dostępna dla wszystkich. Wsparcie MKIDN dla wielu projektów

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 10:57
Baza filmów z audiodeskrypcją, wirtualna galeria sztuki z tłumaczeniem na polski język migowy, platforma z bezpłatnymi audiobookami dla osób niewidomych i dyslektyków - to niektóre z projektów włączających osoby ze szczególnymi potrzebami w kulturę dostępną online, realizowanych dzięki wsparciu MKiDN.
rozwiń zwiń