X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister rodziny: wszystkie programy społeczne będą realizowane

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 08:05
- Chcę uspokoić nasze rodziny, także te z małymi dziećmi, ale i seniorów. Świadczenie 500+, Dobry Start, ale także 13. emerytura będą wypłacane. Budżet jest do tego przygotowany – powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny.
Audio
  • 20.03.2020 Marlena Maląg (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: PR24/AK

Dziś rząd ma zakończyć pracę nad specustawą w sprawie Tarczy Antykryzysowej. Ma ona pomóc przedsiębiorcom ponoszącym straty przez koronawirusa. Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że dziś projekt zostanie przekazany prezydentowi i Radzie Dialogu Społecznego. W przyszłym tygodniu ma się nim zająć rząd.

prezydent premier bbn tt-663.jpg
"Może ulec modyfikacjom". Andrzej Duda o programie wsparcia gospodarczego

Celem pakietu jest niezwłoczne wprowadzenie rozwiązań, które ograniczą negatywne skutki pandemii i wywołanej przez nią recesji dla polskich pracowników i przedsiębiorstw. 

Marlena Maląg omawiała rozwiązania tarczy antykryzysowej chroniące pracowników. - Państwo na siebie chce wziąć 40 proc. wynagrodzenia w firmach, które zanotowały spadek obrotu o 15 proc. – w ostatnich 2 miesiącach lub 25 proc. w ostatnim miesiącu. (…) Dla zleceniobiorców, umów o dzieło, samozatrudnionych planujemy świadczenie 80 proc. minimalnego wynagrodzenia, do dwóch miesięcy, to jest około 2 tys. zł – wyjaśniała.

- Dzisiaj jesteśmy w takiej sytuacji, że życie i zdrowie są najważniejsze, ale także zabezpieczenie naszej gospodarki, to jest wyzwanie istotne także dla naszej przyszłości – podkreśliła.

"Wszystkie programy społeczne będą realizowane w pełnym zakresie"

Jak zaznaczyła, wypłata środków w ramach tarczy antykryzysowej nie wpłynie na realizację programów społecznych rządu. - Dzisiaj jest sytuacja nadzwyczajna, wyjątkowa i trudna, to sprawdzian z odpowiedzialności, ale te zadania będą wykonane. (…) To jest pełna odpowiedzialność rządu Mateusza Morawieckiego. Absolutnie wszystkie programy społeczne będą realizowane w pełnym zakresie, tak jak zostało to przedstawione Polkom i Polakom – dodała.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] 212 mld zł na wsparcie dla Polaków. Premier przedstawił szczegóły "tarczy antrykryzysowej"

W ramach Tarczy Antykryzysowej 212 miliardów złotych zostanie przekazane między innymi drobnym przedsiębiorcom, którzy ponieśli straty w walce z epidemią. Państwo zapłaci za 40 procent pensji ich pracowników do średniej krajowej. 80 procent minimalnej pensji krajowej mają otrzymać odcięte od dochodów osoby samozatrudnione lub pracujące na tak zwaną umowę śmieciową. Oprócz tego przewidziano mikropożyczki dla firm, odroczenia w płaceniu rachunków i inwestycje w gospodarkę.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący:  Krzysztof Świątek

Gość: Marlena Maląg

Data emisji: 20.03.2020

Godzina emisji: 17.15

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artur Soboń: rozwiązania wspierające biznes i pracowników będą w razie potrzeby przedłużane

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 11:26
- Skutków kryzysu gospodarczego nie można zaplanować na krótki okres, będziemy się z tym mierzyć i z pewnością proponować nowe rozwiązania, które będą odpowiadały sytuacji, która jest bardzo trudna do przewidzenia – mówił w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: najważniejsza będzie praktyka realizacji "tarczy antykryzysowej"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 17:00
Z pewnością gospodarka potrzebuje interwencji rządu w dobie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, choć "tarczę antykryzysową", której założenia przedstawił rząd na pewno inaczej będą oceniali duzi, inaczej średni, a inaczej mali przedsiębiorcy – mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej. 
rozwiń zwiń