X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Śledztwo ws. oszustw inwestycyjnych na dużą skalę. Kolejne osoby w rękach CBŚP

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 08:14
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejnych 9 osób w śledztwie dotyczącym oszustw za pośrednictwem platform inwestycyjnych. Podejrzani usłyszeli zarzuty. Dotychczas przedstawiono je w tej sprawie 96 osobom.
Funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policjizdj. ilustracyjne
Funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji/zdj. ilustracyjneFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Ustalenia śledztwa wskazują, że zatrzymani działali w ramach wielu podmiotów oraz powiązanych spółek. Zarejestrowane one były m.in. na Cyprze, w Grecji oraz Wielkiej Brytanii i posiadały oddziały z siedzibą w Warszawie.

pap agent tomek 1200 (1).jpg
Półmilionowe poręczenie. Agent Tomek opuścił areszt

Sposób działania grupy polegał na tym, że przedstawiciele firmy kontaktowali się z potencjalnymi inwestorami, oferując produkty finansowe, które miały przynieść zysk nawet od 20 do 30 procent.

Tracili zainwestowane pieniądze

"Początkowo osiągane sukcesy zachęcały klientów do kolejnych inwestycji finansowych. Następnie członkowie grupy proponowali klientom nietrafione inwestycje, które powodowały wyzerowanie kont pokrzywdzonych. Po pewnym czasie inwestorzy tracili kontakt z przedstawicielami firmy, tracąc także wcześniej zainwestowane pieniądze" - wyjaśnia prokuratura.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Wyłudzenia na dziesiątki milionów złotych i lewe faktury. Akcja CBA na Mazowszu

Zatrzymani wykonywali funkcje pracowników tzw. działów retencji, którzy kontaktowali się z pokrzywdzonymi. Ustalono, że poszczególni inwestorzy na nietrafionych inwestycjach ponosili straty od 3 tysięcy do ponad 2 milionów złotych.

Podejrzani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała na celu prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego.

zatrzymanie-policja-areszt-przestepca-policja-gov-1200.jpg
Śląskie: uderzenie w mafię śmieciową, są kolejni zatrzymani

Zarzucono im ponadto działanie na szkodę osób dokonujących inwestycji środków pieniężnych na platformach inwestycyjnych oraz doprowadzenia kilkudziesięciu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie ponad 25 milionów złotych.

Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Środki zapobiegawcze

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozorów policji oraz zakazów opuszczania kraju. Poprzednie działania przeprowadzono w listopadzie 2018 roku oraz marcu i czerwcu 2019 roku.

Łącznie w sprawie zarzuty przedstawiono 96 podejrzanym. Na poczet przyszłych kar na mieniu podejrzanych zabezpieczono majątek o wartkości kilkunastu milionów złotych.

Prokuratura dodaje, że trwają czynności, która mają na celu ustalenie kolejnych składników majątku sprawców, które mają być przeznaczone na naprawę szkód pokrzywdzonych.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oszustwa na rynku "forex". Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 11 osób

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 10:30
Centralne Biuro Śledcze Policji i Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymały jedenaście osób podejrzanych o oszustwa na rynku internetowych platform inwestycyjnych. To efekt śledztwa dotyczącego międzynarodowej grupy przestępczej.
rozwiń zwiń