X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozprawy w sprawach nienaglących przesunięte przez koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 21:30
Przez koronawirusa zdecydowano o przesunięciu terminów rozpraw sądowych w postępowaniach, które nie mają naglącego charakteru. Dotyczy to okresu 13-31 marca - poinformowało ministerstwo sprawiedliwości.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Rekomendacja ograniczenia wokandy do najpilniejszych spraw jest efektem wideokonferencji prezesów Sądów Apelacyjnych z udziałem wiceministrów sprawiedliwości Anny Dalkowskiej i Michała Wójcika. Konkretne decyzje dotyczące możliwości odłożenia terminów rozpraw należą wyłącznie do sędziów i prezesów sądów, zgodnie z zasadą niezawisłości sędziów i niezależności sądów. Resort sprawiedliwości przekazał jednak do prezesów Sądów Apelacyjnych i Okręgowych listę spraw pilnych, które rekomenduje do rozpoznania w trybie niecierpiącym zwłoki oraz wyłączenie ich z zarządzeń dotyczących odwoływania rozpraw i posiedzeń z udziałem stron.

Czytaj więcej
sekal123.jpg
Wiceminister: rekomendujemy zdjęcie mniej pilnych spraw z wokandy do końca marca

O podjęcie szczególnych środków ostrożności z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa do resortu sprawiedliwości zwrócił się Główny Inspektor Sanitarny. Zalecił on rozważenie możliwości zmiany organizacji pracy sądów wszystkich szczebli oraz reorganizację sposobu prowadzenia rozpraw sądowych, tak aby - o ile to możliwe - ograniczyć do niezbędnego minimum bezpośrednie służbowe kontakty pracowników wymiaru sprawiedliwości z innymi osobami, na przykład podsądnymi, świadkami, rzeczoznawcami.

Wykorzystanie technologii

Ministerstwo sprawiedliwości deklaruje, że w sądach, placówkach penitencjarnych i prokuraturach stosowane są procedury profilaktyki, w tym wzmożonej higieny, ograniczania kontaktów z osobami, które wracają z zagranicy z rejonów zagrożeń, ochrony zdrowia osób pracujących, osadzonych i interesantów. Prowadzone są przesłuchania świadków za pomocą transmisji wideo, ograniczany jest udział publiczności w rozprawach, stosuje się telepracę. W budynkach sądów dostępne są płyny odkażające, zalecane jest sprawdzanie temperatury interesantów.

W związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego resort prosi wszystkich interesantów sądów o śledzenie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronach sądów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych, a także administracyjnych, dotyczących organizacji pracy tych placówek oraz o bezpośrednie kontaktowanie się z sekretariatami tych sądów w sprawach niecierpiących zwłoki.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Koronawirus potwornie mutuje". Publicyści o pandemii, która sparaliżowała świat

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 19:33
- Niestety wobec koronawirusa jesteśmy bezradni, nie ma na niego lekarstwa - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Sieci" Marek Król. Z kolei zdaniem Grzegorza Osieckiego ("Dziennik Gazeta Prawna") "dwutygodniowe zawieszenie zajęć w szkołach może być dopiero początkiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister: rekomendujemy zdjęcie mniej pilnych spraw z wokandy do końca marca

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 18:43
Będą ograniczenia w działaniu sądów. – Resort sprawiedliwości rekomenduje zdjęcie z wokandy większości spraw do końca marca – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Sebastian Kaleta. Nie dotyczy to spraw nie cierpiących zwłoki, np. ws. aresztów. Decyzje w sprawie pracy sądów podejmują prezesi. Jak mówił gość Trójki, do resortu wpłynęły już takie zarządzenia z Gdańska i Warszawy. Zainteresowani powinni na bieżąco sprawdzać stronę internetową sądu, czy rozprawa z ich udziałem nie została odwołana.  
rozwiń zwiń