X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: Europa potrzebuje ambitnego, ale sprawiedliwego budżetu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 21:33
- Na sprawiedliwym budżecie Unii Europejskiej zyskają zarówno bogatsze północne kraje Wspólnoty, jak i biedniejsze południowe - przekonuje premier Mateusz Morawiecki w artykule napisanym dla niemieckiego dziennika "Die Welt". Mateusz Morawiecki broni też polityki spójności, twierdząc, że musi ona pozostać najwyższym unijnym priorytetem.
Audio
  • Mateusz Morawiecki o unijnym budżecie. Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)
Premier RP Mateusz Morawiecki
Premier RP Mateusz Morawiecki Foto: PAP/Leszek Szymański
  • W Brukseli narada unijnych ministrów do spraw europejskich dotycząca budżetu Wspólnoty na lata 2021-2027
  • Premier powiedział dla niemieckiego dziennika "Die Welt", że "dobry budżet może być szansą dla Unii Europejskiej"
  • Mateusz Morawiecki przypomniał też, że obecnie Polska - biorąc pod uwagę niemiecki eksport - jest dla zachodniego sąsiada ważniejsza od Rosji
czapu 1200.jpg
Narad szefów dyplomacji w Brukseli ws. budżetu na lata 2021-2027

Zdaniem Mateusza Morawieckiego dobry budżet może być szansą dla Unii Europejskiej. "Nie wolno nam teraz stać na uboczu, chcemy Europy, która będzie prawdziwym globalnym graczem" - napisał premier dla niemieckiej gazety. Szef rządu uważa, że ambitna Europa potrzebuje ambitnego, ale sprawiedliwego budżetu.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Konrad Szymański: będzie trudno o porozumienie ws. budżetu na lata 2021-2027

"Polska ważniejsza dla Niemiec od Rosji"

Opierając się na danych ekspertów polski premier napisał, że unijne wydatki na politykę spójności w latach 2007-2013 zwróciły się Wspólnocie aż w osiemdziesięciu procentach. Mateusz Morawiecki przypomniał też, że obecnie Polska - biorąc pod uwagę niemiecki eksport - jest dla zachodniego sąsiada ważniejsza od Rosji, a razem z Czechami jesteśmy ważniejsi od Chin.

W artykule Mateusz Morawiecki podkreślił, że po wejściu Polski do UE około dwóch milionów ludzi wyjechało z kraju. Stwierdził, że z punktu widzenia polskiej gospodarki było to zjawisko wyjątkowo negatywne, ale przyniosło miliardowe zyski m.in. gospodarce niemieckiej.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: będziemy działali na rzecz utrzymania więzi z Wielką Brytanią po brexicie

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 13:00
- Wielka Brytania jest i pozostanie dla Polski kluczowym partnerem. Polski rząd będzie działał na rzecz utrzymania i dalszego rozwoju silnych więzi pomiędzy Wielką Brytanią a Polską - podkreślił w wypowiedzi dla portalu money.pl premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijny budżet 2021-2027. Premier: "nie" dla ograniczenia funduszu spójności

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 09:28
- Propozycja Komisji Europejskiej ws. budżetu na lata 2021-2027 jest niewystarczająca, zbyt mało ambitna. Unię Europejską stać na więcej - powiedział premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do swojego sobotniego spotkania w Portugalii z przywódcami kilkunastu państw UE w tzw. Grupie Przyjaciół Spójności.
rozwiń zwiń