X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Debata "Ja Pacjent" z okazji Światowego Dnia Chorego

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 20:36
Pacjenci, eksperci, politycy oraz przedstawiciele Kościoła katolickiego dyskutowali na temat zmian, których potrzebuje polska służba zdrowia. Odbyła się ona w przeddzień Światowego Dnia Chorego, który przypada 11 lutego.
Metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz podczas debaty Medycznej Racji Stanu Ja Pacjent
Metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz podczas debaty Medycznej Racji Stanu "Ja Pacjent"Foto: PAP/Mateusz Marek

Debatę "Ja Pacjent" zorganizował po raz piąty think tank Medyczna Racja Stanu. Jednym z poruszonych tematów była systemowa opieka nad pacjentami cierpiącymi na różne schorzenia. Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski powiedział, że stworzenie systemu, który zapewni pacjentom kompleksową opiekę od początku do końca choroby jest jednym z najważniejszych wyzwań dla polskiej służby zdrowia.

- Największą bolączką i wyzwaniem dla ministra zdrowia jest to, że pacjent w Polsce nie jest "zaopiekowany" - mówił. - Co z tego, że w Polsce mieliśmy rewelacyjne wyniki leczenia zawału, jeśli decydujący rok po zabiegu był dla pacjenta krytyczny. Z czego to wynikało? Właśnie z niezaopiekowania. Z nieobjęcia tego pacjenta kompleksową opieką i niezapewnienia mu odpowiedniej rehabilitacji. Niedużymi ruchami możemy ten system zmienić - dodał.

surgery-1807541_1920 kopia 1200.jpg
Sukces polskiej chirurgii. Prof. Adam Maciejewski: to zespół tworzy jakość

Apel o nieustawanie w trudzie

Tematem rozmów była również etyka służby zdrowia. Grzegorz Błażewicz, zastępca Rzecznika Praw Pacjenta, powiedział, że ochrona zdrowia powinna być dostępna nie tylko dla tych, których stać na prywatne leczenie. - Powinniśmy zrobić wszystko, aby nie dopuścić do tego, by ta służba ewoluowała w kierunku czysto komercyjnym - podkreślił. - Służba zdrowia jest pracą na rzecz określonej społeczności wykonywana z pełnym oddaniem. Nikt nie polemizuje z tym, że za tę pracę należy się godziwe i adekwatne wynagrodzenie. Powinniśmy jednak zachować jej etos i wartości - zaznaczył zastępca Rzecznika Praw Pacjenta.

O wartościach mówił też Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio, który przedstawił orędzie papieża Franciszka z okazji Światowego Dnia Chorego. - Podążając za słowami papieża Franciszka, proszę was o nieustawanie w pracy na rzecz ludzi zmagających się z chorobą. Niezależnie od tego, czy jest to choroba pospolita czy rzadka, uleczalna czy śmiertelna - zwrócił się do uczestników debaty arcybiskup Salvatore Pennacchio.

Medyczna Racja Stanu to przedsięwzięcie, które angażuje do dyskusji przedstawicieli środowiska medycznego, Ministerstwa Zdrowia oraz liderów organizacji pacjenckich. Celem cyklicznych debat jest zaproponowanie konkretnych rozwiązań w przestrzeni polityki zdrowotnej.


pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grodzki o "podziękowaniach" dla lekarzy. Internauci: co za pogarda

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 21:13
- Wdzięczność można wyrazić listem, nie ma potrzeby żadnych kwiatów, bombonierek czy marnej jakości koniaków, nie mówiąc już o pieniądzach, bo to nie wchodzi w rachubę - powiedział na antenie Radia Zet marszałek Senatu Tomasz Grodzki, odnosząc się do tematu "podziękowań" za pracę lekarską. Internauci odpowiedzieli na jego słowa.
rozwiń zwiń