X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie ma bardziej szokującej zbrodni". Jastrzębowski ws. łagodniejszej kary dla pedofila

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 11:48
- Sędziowie którzy wydają wyroki w imieniu RP mają imię i nazwisko, mają twarz, oni mają być dumni z tych wyroków, wydają je dla społeczeństwa i w naszym imieniu - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski (były red. nacz. "Super Expressu"). Sprawę komentował także Piotr Cywiński (Tygodnik Sieci).
Audio
  • Piotr Cywiński: orzeczenie sądu obrazuje degrengoladę, która nastąpiła w środowisku sędziowskim (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Decyzję o wydaniu chłopca Holandii podjął warszawski sąd
Decyzję o wydaniu chłopca Holandii podjął warszawski sądFoto: Shutterstock

Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził z 25 do 15 lat więzienia wyrok dla Steve'a V., mającego obywatelstwo kanadyjskie i portugalskie, skazanego za zabójstwo ze zgwałceniem trzyletniego syna swej partnerki i znęcanie się nad chłopcem. Wyrok jest prawomocny.

Jak uzasadnił przewodniczący składu sędziowskiego Krzysztof Eichstaedt, wymierzona wcześniej kara 25 lat więzienia była karą o charakterze szczególnym i rażąco niewspółmiernie surową. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział wniesienie kasacji od wyroku do Sądu Najwyższego.

więzienie cele korytarz free shut 1200.jpg
Łagodniejsza kara wobec pedofila. Czym kierował się sąd?

Sławomir Jastrzębowski komentując postanowienie sądu podkreślał szczególne okrucieństwo tej zbrodni. - W zarzutach była mowa również o tym, że sprawca znęcał się na dzieckiem kilka dni (..) ponadto stwierdzono ponad wszelką wątpliwość, że je zgwałcił. To jest rzecz nie do obrony, sędziowie mają wydawać wyroki w imieniu RP. Jeśli nie można komuś czegoś udowodnić, to się tę osobę uniewinnia, takie jest prawo, jednak w tym przypadku nie było żadnych wątpliwości. (..) Sędzia mówi, że można sobie wyobrazić okrutniejsza zbrodnię, to jest szokujące, nie można sobie wyobrazić bardziej brutalnej i szokującej zbrodni - podkreślał publicysta.

Piotr Cywiński stwierdził, że orzeczenie sądu obrazuje degrengoladę, która nastąpiła w środowisku sędziowskim. - Znajdujemy się na etapie naprawy wizerunku sadownictwa. To wiąże się z pewnym etapowym zwycięstwem rządu w celu położenia kresu "nadzwyczajnej kaście". Trudno się odnosić jednostkowo do wszystkich absurdalnych wyroków, które namnożyły się w ostatnim czasie. Byłbym raczej za tym, by potraktować je en bloc - dodał gość audycji.

W dalszej części audycji komentowano wizytę prezydenta Emmanuela Macrona w Polsce oraz sytuację polityczną w USA po odrzuceniu przez Senat wniosku o impeachment prezydenta Donalda Trumpa.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Sławomir Jastrzębowski, Piotr Cywiński

Data emisji: 07.02.2020

Godzina emisji: 10.09

PR24/PAP/ka

Czytaj także

Zgwałcił i śmiertelnie pobił 3-latka. Sąd złagodził pedofilowi karę o 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 15:57
Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził w środę wyrok z 25 do 15 lat więzienia dla Steve'a V., mającego obywatelstwo kanadyjskie i portugalskie, oskarżonego o zabójstwo ze zgwałceniem trzyletniego syna swej partnerki i znęcanie się nad chłopcem. Wyrok jest prawomocny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd złagodził pedofilowi karę o 10 lat. Minister sprawiedliwości zapowiada kasację

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 08:25
- Ten wyrok jest skandaliczny. Czas na to, aby podawać nazwiska sędziów. To jest władza i czas, aby wzięła odpowiedzialność za swoje decyzje - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łagodniejsza kara wobec pedofila. Czym kierował się sąd?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 10:56
Sąd Apelacyjny w Łodzi złagodził w środę z 25 do 15 lat więzienia wyrok wobec Steve'a V., skazanego w sprawie znęcania się, gwałtu i śmierci trzyletniego chłopca. W uzasadnieniu sędzia ocenił, że "można sobie wyobrazić o wiele bardziej brutalne przestępstwo". Decyzja sądu II instancji była przedstawiana w programie "Kasta" TVP Info.
rozwiń zwiń