X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stanisław Gawłowski będzie przesłuchany. Zarzut siedmiu przestępstw

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 06:54
Senator Stanisław Gawłowski ma zostać w środę przesłuchany w szczecińskim sądzie w sprawie wątku tzw. afery melioracyjnej w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji. Prokuratura zarzuca mu siedem przestępstw, w tym pięć o charakterze korupcyjnym.
Senator Stanisław Gawłowski oraz adwokaci Włodzimierz Łyczywek i Rafał Wiechecki podczas rozprawy przed Sądem Okręgowym w Szczecinie
Senator Stanisław Gawłowski oraz adwokaci Włodzimierz Łyczywek i Rafał Wiechecki podczas rozprawy przed Sądem Okręgowym w SzczecinieFoto: PAP/Marcin Bielecki

Proces w sprawie nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie rozpoczął się we wtorek.

Stanislaw Gawlowski EN 1200.jpg
Afera melioracyjna. Rusza proces m.in. senatora Stanisława Gawłowskiego

Czytanie aktu oskarżenia trwało niemal trzy godziny. Sędzia Grzegorz Kasicki zdecydował, że przesłuchanie senatora Stanisława Gawłowskiego ze względu na prawdopodobnie długi czas jego trwania rozpocznie się w środę.

Gawłowski po wyjściu z sali rozpraw we wtorek zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami, że chce się odnieść do wszystkich zarzutów przedstawionych mu przez prokuraturę, posługując się zarówno dokumentami, które zgromadził prokurator, jak i innymi, które – w ocenie senatora – świadczą o tym, że oskarżyciel się myli.

Zarzut siedmiu przestępstw

wojcik.jpg
Rusza proces Gawłowskiego. Wójcik: powinien złożyć mandat senatora

Według Prokuratury Krajowej, obecny senator, gdy był sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska w rządach PO-PSL (w latach 2007-2015), dopuścił się siedmiu przestępstw. Pięć z nich ma charakter korupcyjny. Zdaniem śledczych, przyjął ponad 730 tys. zł w postaci gotówki, dwóch luksusowych zegarków i nieruchomości w Chorwacji. W zamian miał oferować m.in. pomoc przy zdobywaniu wielomilionowych kontraktów od Zarządu Melioracji.

Były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej miał też nakłaniać przedsiębiorcę z Darłowa Krzysztofa B. do wręczenia co najmniej 200 tys. zł łapówki dyrektorowi Zarządu Melioracji. Gawłowski miał też ujawnić informację niejawną i popełnić plagiat w pracy doktorskiej.

Akt oskarżenia obejmował pierwotnie 32 osoby, ale osiem złożyło wnioski o dobrowolne poddanie się karze i ich sprawę rozpozna sąd rejonowy. Prokuratura przedstawiła oskarżonym 94 zarzuty, m.in. łapownictwa i prania brudnych pieniędzy.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śledztwo ws. korupcji w szpitalu. Chodzi o okres, kiedy placówką kierował Grodzki

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 16:30
Jest śledztwo dotyczące korupcji w szpitalu Szczecin-Zdunowo w okresie, kiedy dyrektorem placówki był profesor Tomasz Grodzki - obecny Marszałek Senatu. Prokuratura bada także kilka innych wątków korupcyjnych w szpitalu Szczecin-Zdunowo. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera melioracyjna. Rusza proces m.in. senatora Stanisława Gawłowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 10:17
W szczecińskim Sądzie Okręgowym rozpoczyna się we wtorek proces ws. nieprawidłowości w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji. Jednym z oskarżonych jest senator Stanisław Gawłowski, któremu Prokuratura Krajowa zarzuciła m.in. łapówkarstwo i pranie brudnych pieniędzy.
rozwiń zwiń