X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dr Agnieszka Bryc: Yad Vashem czuje się wciągnięte w grę polityczną

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 21:25
- W Izraelu mamy bardzo poważną krytykę tego wydarzenia, to "one man show" Mosze Kantora pod potrzeby Władimira Putina, który dzięki uroczystościom będzie mógł się spotkać z przywódcami ponad 40 państw – mówiła dr Agnieszka Bryc, UMK w Toruniu.
Audio
  • 19.01.2020 Dr Agnieszka Bryc (Polskie Radio 24 / Świat 24)
Ściana pamięci w Yad Vashem
"Ściana pamięci" w Yad Vashem Foto: shutterstock.com

Prezydent Andrzej Duda na początku stycznia poinformował, że nie weźmie 23 stycznia w Jerozolimie udziału piątym Światowym Forum Holokaustu. Decyzję uzasadniał faktem, iż organizatorzy Forum nie przewidzieli możliwości zabrania głosu przez polskiego prezydenta podczas uroczystości związanej z 75. rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau oraz obchodzonego 27 stycznia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

7x24 190120 - 1200.jpg
Sellin: prezydent wykonał najwłaściwszy gest, rezygnując z wizyty w Izraelu

Dr Agnieszka Bryc przypominała, że coroczne spotkania upamiętniające wyzwolenie obozu w Auschwitz odbywały się zgodnie z tradycją w Polsce, natomiast wydarzenia towarzyszące w różnych krajach Europy. - Po raz pierwszy Światowe Forum Holokaustu odbywa się w Izraelu, do tej pory okolicznościowe spotkania były w państwach europejskich, w tym dwukrotnie w Krakowie – zwracała uwagę.

Jak zauważyła dr Agnieszka Bryc w Izraelu pojawiły się kontrowersje co do planowanej konferencji. - Ważne jest, że mamy bardzo dużą dyskusję w Izraelu, na temat tego, czym jest ta impreza, dlaczego trzeba było zaprosić prezydenta Putina, i kto za tym stoi. Już dzisiaj tłumaczy się, że Yad Vashem nie powinno mieszać się w politykę. Istotą Światowego Forum Holokausty jest również walka z antysemityzmem. Spotkanie jest z jednaj strony uczczeniem rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz, a z drugiej refleksją nad antysemityzmem. Yad Vashem czuje się wciągnięte w grę polityczną dotyczącą spraw bieżących – komentowała.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Świat 24"

Prowadzący: Grzegorz Jankowski Grzegorz Adamczyk

Gość: dr Agnieszka Bryc

Data emisji: 19.01.2020

Godzina emisji: 20.35

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Józef Kasprzyk: Rosja jest mistrzem w uprawianiu kłamliwej polityki historycznej

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 15:32
- Rosja atakuje Polskę by osłabić ją na arenie międzynarodowej. To jest wbijanie klina w państwa NATO i odpowiedź na naszą politykę budowania Międzymorza - mówił Jan Józef Kasprzyk. Gośćmi audycji byli też Sławomir Jastrzębowski, Przemysław Harczuk i Jakub Maciejewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sellin: prezydent wykonał najwłaściwszy gest, rezygnując z wizyty w Izraelu

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 11:06
- Gesty w polityce mają znaczenie. Andrzej Duda wykonał najwłaściwszy gest, rezygnując z wizyty w Izraelu. Cały świat postawił pytanie: dlaczego prezydent nie leci do Jerozolimy? - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Gośćmi audycji byli także: Joanna Lichocka (PiS), Artur Dziambor (Konfederacja), wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski, Paweł Szramka (Koalicja Polska) i Grzegorz Napieralski (Koalicja Obywatelska).
rozwiń zwiń