X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Horała: mamy ambitny harmonogram, pierwsze samoloty polecą z CPK w 2027 roku

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 06:35
- Pierwsze samoloty z nowego lotniska polecą w 2027 roku. Zrobimy wszystko, by tego terminu dotrzymać - czytamy w wywiadzie z Marcinem Horałą, sekretarzem stanu w resorcie infrastruktury, pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) opublikowanym w piątkowej "Rzeczpospolitej".
Jedna z wizualizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego
Jedna z wizualizacji Centralnego Portu KomunikacyjnegoFoto: Cpk.pl

Horała pytany o to, kiedy samoloty zaczną latać z CPK, powiedział, że "oficjalny termin to koniec 2027 roku". "To harmonogram bardzo ambitny. Osiągnięcie, które porównuję do zdobycia złotego medalu na olimpiadzie. Oczywiście z myślą o nim trenują setki i tysiące, a zdobywa go jeden. Żeby ten termin osiągnąć, wszystko musiałoby pójść idealnie, bez opóźnień. Tylko dlaczego od razu na starcie mamy zakładać, że coś pójdzie źle? Zrobimy, co się da, żeby terminu dotrzymać. W tym celu przedstawię m.in. w najbliższych tygodniach projekt nowelizacji specustawy o CPK – będzie zawierał również skrócenie i uproszczenie procedur administracyjnych, które mogłyby spowolnić inwestycję" - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".

Boeing 787 Dreamliner PLL LOT free shutter 1200.jpg
Budowa CPK. Doradcy z najlepszego lotniska świata chcą pomóc

Komercyjne finansowanie

Wiceminister pytany o to, z czego będzie finansowana budowa CPK i jakie środki pochłonie, odpowiedział, że "komponent lotniskowy" szacowany jest w tym momencie na około 25 miliardów zł.

"Oczywiście w miarę precyzowania planów i zmian w cenach robót budowlanych ta suma może nieco się zmieniać. W lwiej części będzie on sfinansowany na zasadach komercyjnych. Nie przesądzę teraz, jaka dokładnie będzie konstrukcja finansowania – mogą to być kredyty, obligacje, emisja udziałów, różne instrumenty pochodne lub mieszanka wielu różnych instrumentów. W każdym razie będą to pieniądze z rynku. Główny koszt dla budżetu to inwestycje w infrastrukturę dojazdową, przede wszystkim kolejową i trochę drogowej. Drogi i linie kolejowe budujemy i teraz, ważne, żeby z czasem zaczęły się układać w spójny system transportowy skoncentrowany wokół CPK" - czytamy w piątkowym wydaniu dziennika.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przyspiesza budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 11:54
Nowy pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcin Horała zapowiedział, że w przyszłym roku zostanie wybrany doradca strategiczny projektu i ruszą zakupy gruntów pod inwestycję. Zadeklarował też, że do końca tego roku poznamy prezesa spółki celowej CPK. Trwają dyskusje na temat przyszłości Lotniska Chopina w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsultacje ws. założeń Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zgłoszono ponad 9 tysięcy uwag

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 12:07
Ponad 130 firm i instytucji, w tym m.in. LOT, PAŻP, IMGW i Orlen, Lotos, zgłosiło blisko 9,5 tys. uwag, opinii i propozycji do założeń koncepcyjnych Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformowała spółka Centralny Port Komunikacyjny. Analiza tych uwag potrwa do końca lutego.
rozwiń zwiń