X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wyciągamy wnioski i idziemy do przodu", Rozpoczął się kongres Lewicy Razem

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 13:42
W Warszawie rozpoczął się dwudniowy kongres Lewicy Razem. Politycy partii podsumują ostatni rok działalności oraz wskażą cele na najbliższe miesiące. Tematem dyskusji nie będą natomiast wybory prezydenckie. Adrian Zandberg, jeden z liderów Lewicy Razem oświadczył, że ugrupowanie wyłoni wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich z SLD i Wiosną. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Marek Zakrzewski

- To jest pierwszy zjazd Razem w zupełnie nowych okolicznościach. Razem jest partią parlamentarną. Mamy swoją reprezentację w Sejmie, posłanki i posłów, którzy już na tym pierwszym posiedzeniu pokazali różnicę. Bo ten parlament, w którym mamy przyjemność i honor zasiadać jest inny od poprzedniego. To nie jest parlament, w którym Prawo i Sprawiedliwość będzie mogło zrobić wszystko - powiedział Adrian Zandberg podczas konferencji inaugurującej kongres Lewicy Razem. 

Kongres ma charakter sprawozdawczy. Uczestniczy w nim ponad 100 delegatów partii z całej Polski. - Będziemy rozmawiać o tym co było. Za nami bardzo długi rok, trzy kampanie wyborcze. Poprzedni taki kongres odbył się przed wakacjami w 2018 roku, więc mamy nad czym debatować. Wyciągamy wnioski i idziemy do przodu - mówi posłanka Lewicy Razem Paulina Matysiak. 

Jakie cele na przyszłość?

Kongres będzie nie tylko okazją do podsumowania tego co udało się zrealizować, ale i wskazania celów na przyszłość. - Będziemy rozmawiać o naszych planach w perspektywie kolejnych czekających wyborów i kolejnych wyzwań związanych z pracą parlamentarną w najbliższych miesiącach - tłumaczy Zandeberg. - To co przed nami jest dla nas najważniejsze. Zamierzamy przebudować naszą partię. Myślę, że prace nad zmianą statutu rozpoczną się na tym kongresie - dodaje Paulina Matysiak.

Liderzy Lewicy Razem mają nadzieję, że partia będzie się rozwijać, czego efektem będzie zwiększenie liczby jej członków. Politycy ugrupowania wskazali również dalekosiężny cel. - Naszym celem jest to, żebyśmy za cztery lata mogli walczyć jako Lewica Razem o lewicowy rząd w parlamencie - mówi Paulina Matysiak.

Ważna deklaracja dotycząca wyborów prezydenckich 


Tematem rozmów podczas kongresu nie będzie natomiast omówienie kandydatury partii w wyborach prezydenckich. Adrian Zandberg oświadczył, że środowiska lewicowego wystawią wspólnego kandydata, a jego nazwisko poznamy w grudniu. Polityk Lewicy Razem bierze pod uwagę to, że owym kandydatem może nie być polityk wywodzący się z jego ugrupowania.

- Dopuszcza to Razem, tak samo jako Wiosna dopuszcza, że nie będzie to kandydat Wiosny, a Sojusz dopuszcza, że nie będzie to kandydat Sojuszu. Na tym polega istota koalicji, że wszyscy potrafimy się trochę cofnąć, żeby wspólnie pójść dalej do przodu - mówi Zandberg. - Umówiliśmy się na to, że cała nasza lewicowa koalicja wystawi wspólną kandydaturę w wyborach prezydenckich - dodał poseł Lewicy Razem. 

Kongres otworzył Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. W panelach dyskusyjnych oprócz liderów i delegatów Lewicy Razem, będą uczestniczyć również przedstawiciele zaprzyjaźnionych ugrupowań. Mowa o politykach Wiosny Roberta Biedronia, Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. 

Lewica Razem wchodzi w skład klubu parlamentarnego Lewicy do którego należą również Wiosna Roberta Biedronia i SLD. Klub liczy łącznie 49 posłów. Wśród nich jest 6 posłów należących do Lewicy Razem. Są to Adrian Zandberg, Paulina Matysiak, Marcelina Zawisza, Magdalena Biejat, Maciej Konieczny i Daria Gosek-Popiołek. Marcelina Zawisza jest pierwszą wiceprzewodniczącą klubu parlamentarnego Lewicy. Z kolei Magdalena Biejat jest przewodniczącą sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny.

MF, PolskieRadio24.pl  


 

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak