X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Mieczysław Ryba: PO ma problem ze zdefiniowaniem siebie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 11:05
- Platforma miała nadzieję, że wyeliminuje konkurencję na lewej flance, stąd ciągłe podbieranie posłów lewicowych. Ten bagaż  trzeba teraz dźwigać, ma się takich posłów jakich się wzięło, od konserwatyzmu po rewolucję seksualną – mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Audio
  • 27.11.19 Prof. Mieczysław Ryba: hasło totalnej opozycji już nie wystarczy
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna Foto: PlatformaObywatelska/Twitter

Zgodnie z sondażem IBRiS przeprowadzonym na zlecenie Rzeczpospolitej  32,1 proc. respondentów wskazuje, że Lewica jest tym ugrupowaniem, które w obecnej kadencji ma największe szanse stać się główną siłą opozycyjną. – W przypadku Lewicy mamy wyrazistość ideologiczną, wręcz trącącą o rewolucję kulturową. Wiadomo z kim, i o co toczy się walka, inaczej niż w przypadku PO. Platforma przez długi czas starała się odgrywać rolę politycznego centrum. Tu pojawił się jednak PSL próbujący na różne sposoby ten obszar zająć. Jest także problem przywództwa, Grzegorz Schetyna miał tysiąc pomysłów jak to robić, udało mu się na tyle, że PO przetrwała, wchłonęła tez Nowoczesną, ale problemy strategiczne pozostały – komentował gość audycji.

Paweł Poncyliusz 1200.JPG
Paweł Poncyliusz: prawybory to sprawdzony model

- Platforma jako formacja bezideowa w tym sensie, ze skupiająca u siebie ludzi od Sasa do Lasa ma problem ze zdefiniowaniem siebie. Mówi się o PO jako o totalnej opozycji, nie niesie to jednak w tej chwili żadnych treści i nikogo już nie pociąga – mówił prof. Mieczysław Ryba.

- Zjednoczenie posłanki Klaudii Jachiry czy Pawła Kowala w jednym kierunku jest bardzo skomplikowane. Nie widzę możliwości prostego wyjścia z tego zaklętego kręgu. Gdyby PO kiedyś stanęła na gruncie wolnorynkowym, tak jak kiedyś starała się zdefiniować, to dzisiaj przynajmniej w tym aspekcie mogłaby rozwijać swój program. Jednak pomysły gospodarcze PO w kampanii wyborczej były o wiele dalej posunięte niż robił to PiS – przypominał gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 27.11.2019

Godzina emisji: 09:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Politolog UKSW: zmiana szefa Nowoczesnej może być kołem ratunkowym dla partii

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 19:30
- Nowoczesna albo przestanie istnieć i zostanie wchłonięta przez PO, albo wręcz przeciwnie, będzie podkreślać swą silną podmiotowość - mówił w Polskim Radiu 24 politolog z UKSW, dr Piotr Zakrzewski.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

W. Maksymowicz: powołanie M. Biejat na przewodniczącą było błędem

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 09:45
- Uważam, że nie powinno dochodzić do sytuacji, że ktoś, kto ma dosyć skrajne poglądy będzie przewodniczył komisji, w której te poglądy mogą przeważać. To był błąd - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Wojciech Maksymowicz. Gościem audycji był także Andrzej Rozenek (SLD).
rozwiń zwiń